PrzeVODnik
- Zobacz film Gościem programu „PrzeVoDnik” jest Andrzej Chyra – aktor teatralny i filmowy, a także reżyser. Ukończył Wydział Aktorski, a następnie Wydział Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Współpracuje z najwybitniejszymi twórcami, w kinie m.in. z: Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Krauze, Krzysztofem Zanussim, Feliksem Falkiem, Markiem Koterskim czy Małgorzatą Szumowską. W teatrze z: Jerzym Grzegorzewskim, Agnieszką Glińską, Grzegorzem Jarzyną, a obecnie głównie z Krzysztofem Warlikowskim. Niedawno zagrał w serialu „Sortownia”, koprodukcji Canal+ i Polsatu. W programie „PrzeVoDnik” opowiada, jak się kręci serial na SOR-ze, aby był wiarygodny i dlaczego zainteresowała go ta rola. Zastanawia się nad wyborami swojego bohatera oraz opowiada o zaletach gatunkowych thrillera, dzięki którym serial jest jego zdaniem ciekawszy niż obyczajowe produkcje medyczne. W jakim celu akcja serialu wychodzi poza szpital? Do rozmów na jakie tematy skłania ta produkcja? Jakich tematów tabu dotyka? Serial „Sortownia” od 16 czerwca w Polsat Box Go.
- Zobacz film Gościem programu „PrzeVoDnik” jest Cezary Pazura – aktor, reżyser, producent, artysta kabaretowy i prezenter telewizyjny. W filmie fabularnym zadebiutował za sprawą produkcji „Czarne Stopy”. Popularność przyniosła mu rola Edwarda Wiadernego w dramacie „Kroll” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Wystąpił również w filmach: „Ajlawju”, „Psy”, „Nic śmiesznego”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „E=mc²”, „Chłopaki nie płaczą”, „7 uczuć”. Wśród jego najsłynniejszych kreacji jest także rola posterunkowego Cezarego Cezarego w „13. Posterunku”. W rozmowie z Jakubem Jusińskim aktor odsłania kulisy powstawania serialu „Teściowie”, gdzie wciela się w postać Zenona Nagórskiego – biznesmena, który posiada dojrzewalnię bananów i hurtownię warzyw. Aktor opowiada, dlaczego chciał wziąć udziału w tej produkcji, co w konsekwencji oznaczało dla niego powrót do komedii, której – jak sam przyznał – unikał w ostatnich latach. Co więcej, podzielił się opinią, dlaczego serial komediowy powinien składać się z krótkich odcinków oraz co wspólnego ma serial „Teściowie” z historią o Romeo i Julii. Serial „Teściowie” od 12 maja w Polsat Box Go.
- Zobacz film Gościem programu „PrzeVoDnik” jest Anna Kazejak – reżyserka, absolwentka łódzkiej filmówki. Debiutowała razem z Janem Komasą i Maciejem Migasem „Odą do radości”. Później reżyserowała m.in. „Skrzydlate świnie”, „Obietnicę”, „Fucking Bornholm”, „Erotikę 2022” czy „Brokat”. Ostatnio – serial „Sortownia” dla Polsatu i Canal+ Polska. W programie „PrzeVoDnik” opowiada, jak się kręci serial na SOR-ze, aby był wiarygodny i co sądzi o wyborach głównego bohatera. Jakich problemów etycznych dotyka „Sortownia” i co ma wspólnego z twórczością Krzysztofa Kieślowskiego oraz kinem moralnego niepokoju? W jakim celu akcja serialu wychodzi poza szpital? Dlaczego twórcy opowiadają tę historię w konwencji thrillera psychologicznego? Serial „Sortownia” od czerwca w Polsat Box Go i Canal+ Online.
- Zobacz film W nocy z 12 na 13 marca 2023 roku 95. gala rozdania Oscarów. Najwięcej nominacji otrzymały filmy „Wszystko wszędzie naraz” (11), „Na Zachodzie bez zmian” (9) i „Duchy Inisherin” (9). Poza tymi trzema produkcjami wśród faworytów do najważniejszych nagród wymienia się także „Fabelmanów” (7 nominacji) oraz „Tár” (6 nominacji). A przynajmniej na te tytuły wskazują bukmacherzy oraz kapituły uznawanych za oscarowe prognostyki Złotych Globów i nagród BAFTA. Prowadzący program „PrzeVoDnik” – Jakub Jusiński i Bartosz Wróblewski – razem z Marcinem Kamińskim, kierownikiem oferty filmowej Polsat Box Go, omawiają tegorocznych faworytów. Czym zaskakują te filmy i dlaczego warto jest znać? Które z nich zasługują na nagrody zdaniem redaktorów filmowych Polsat Box Go i w jakich kategoriach? Odpowiedzi i dyskusja na temat najgorętszych tytułów sezonu oscarowego w programie „PrzeVoDnik”.
- Zobacz film Gościem programu „PrzeVoDnik” jest Maciej Migas – reżyser i scenarzysta, absolwent łódzkiej filmówki. Debiutował razem z Janem Komasą i Anną Kazejak „Odą do radości”, później reżyserował m.in. film „Żyć nie umierać” czy serial „Rysa”. Teraz zrealizował dla Polsatu serial „Bracia”. W programie „PrzeVoDnik” opowiada o kulisach powstawania oraz wielu warstwach tej produkcji. Czym polska wersja różni się od greckiego pierwowzoru „Tesseries”? W jaki sposób odnosi się do obecnych w debacie publicznej tematów obalania patriarchatu, toksycznej męskości i kryzysu klimatycznego? Jaką rolę odgrywają w „Braciach” kobiety? Reżyser opowiada o gatunkowym i tematycznym potencjale zawartym w tej rodzinnej sadze, wyjawia, jak twórcy pracowali nad warstwą muzyczną i zastanawia się, czym może okazać się dla rodziny i jak może ją odmienić śmierć jednego z jej członków. Serial „Bracia” od 8 marca w Polsat Box Go.
- Zobacz film Gościem programu „PrzeVoDnik” jest Marcin Hycnar – prezydent Ignacy Konieczny w polskiej wersji serialu „Sługa Narodu”. Aktor, reżyser, wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, menedżer kultury, były dyrektor teatrów w Tarnowie oraz w Łodzi. Znany przede wszystkim dzięki bogatemu dorobkowi teatralnemu, ale poza teatrem grał m.in. w filmach „Być jak Kazimierz Deyna” i „Wałęsa. Człowiek z nadziei” oraz w serialach „Barwy szczęścia” i „Prawo Agaty”. Para się także dubbingiem („Hannah Montana”, „Shrek Trzeci”, „Opowieści z Narnii”, „Kung Fu Panda”, „Stuart Malutki”, „Rysiek Lwie Serce”). W programie „PrzeVoDnik” opowiada, jak to się stało, że został prezydentem Ignacym Koniecznym w serialu „Sługa Narodu” i jakie są jego ambicje polityczne. Jakim człowiekiem jest jego bohater i za co można go lubić? Czym różni się polska wersja te jprodukcji od ukraińskiego oryginału? Co wspólnego mają ze sobą „Sługa Narodu” i „Czterdziestolatek”?
- Zobacz film Gościem programu „PrzeVoDnik” jest Okił Khamidov – producent i reżyser formatu serialu „Sługa Narodu”. Z pochodzenia Tadżyk, z wykształcenia operator filmowy, w Polsce został reżyserem i producentem. Twórca m.in. „Świata według Kiepskich”, „Fali zbrodni” oraz licznych innych seriali, paradokumentów, reality show i teleturniejów. W programie „PrzeVoDnik” opowiada, jak poznał Wołodymyra Zełenskiego i jak to się stało, że powstała polska wersja „Sługi Narodu”. Tłumaczy, dlaczego rolę prezydenta Ignacego Koniecznego zagrał Marcin Hycnar i zdradza, jak bardzo polska wersja różni się od ukraińskiego oryginału. Kto i z jaką kwotę chciał odkupić prawa do serialu na polski rynek? Kto i dlaczego został wycięty z serialu? Czy powstanie kolejny sezon? „Sługa Narodu” od marca 2023 roku w Telewizji Polsat oraz w Polsat Box Go.
- Zobacz film Gościem programu „PrzeVoDnik” jest Grzegorz Mołda, reżyser filmu „Zadra”, znany także jako autor filmu „Matecznik” oraz krótkometrażowej produkcji „Koniec widzenia”, która była pokazywana na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. W „PrzeVoDniku” twórca odsłania kulisy powstawania filmu „Zadra”. Opowiada o swojej fascynacji kulturą hip-hopu, także w kobiecym wydaniu, co przełożyło się na film o drodze do debiutu młodej raperki. Mówi o dążeniu do wiarygodności, nieoczywistych wyborach artystycznych oraz poszukiwaniu aktorów, którzy potrafią rapować. Tłumaczy także, jak rodziła się oryginalna forma „Zadry” i porównuje debiut bohaterki filmu do swoich pierwszych kroków w zawodzie reżysera. „Zadra” w kinach od 10 marca 2023 r.
- Zobacz film Gościem programu „PrzeVoDnik” jest Olaf Lubaszenko, reżyser między innymi takich kultowych filmów jak „Chłopaki nie płaczą”, „Poranek kojota”, „E=mc²” czy „Sztos 2”. Ponadto artysta słynie ze znakomitych występów w produkcjach pt. „Piłkarski poker”, „Kroll”, „Psy” czy „Operacja Bazyliszek”. W rozmowie z Jakubem Jusińskim filmowiec opowiedział nieco o kulisach swojego udziału w serialach „Matka” oraz „Rafi”, a oprócz tego wyjaśnił, dlaczego dzisiaj już nie powstają tak kultowe komedie, jakich mogliśmy doświadczać jeszcze kilka lat temu.
- Zobacz film Gościem programu „PrzeVoDnik” jest Piotr Wereśniak, scenarzysta i reżyser serialu „Domek na szczęście”, znany jako współtwórca (scenarzysta i reżyser) wielu kasowych hitów, wśród których są m.in.: „Kiler”, „Wkręceni”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Pan Tadeusz”, „Zróbmy sobie wnuka”, serial „Kryminalni” i wiele innych produkcji. Piotr Wereśniak jest także autorem popularnego wprowadzenia do scenariopisarstwa „Alchemia scenariusza filmowego” opublikowanego w 2000 roku w tygodniku „Film”. W „PrzeVoDniku” twórca odsłania kulisy powstawania serialu „Domek na szczęście” oraz adaptacji ukraińskiego scenariusza do polskich warunków. Dlaczego improwizował z aktorami? Jak się pracuje ze zwierzętami, które nie poddają się tresurze? Czy to, co zrealizował, pozostaje w zgodzie ze wskazówkami dla scenarzystów, które spisał w swoim głośnym tekście?
- Zobacz film Jakub Jusiński w rozmowie ze scenarzystą serialu „Matka”, Igorem Brejdygantem. Produkcja jest trzymającym w napięciu thrillerem psychologicznym w znakomitej obsadzie. W rolach głównych między innymi Olga Bołądź, Łukasz Simlat, Marcin Kowalczyk i Olaf Lubaszenko. Serial „Matka” to także połączenie komentarza na temat problemów społecznych z pełnym napięcia kryminałem. Brejdygant postawił sobie za zadanie stworzenie opowieści, w której wątek dramatu obyczajowego jest równie rozwinięty, co historia detektywistyczna, a wiodącą postacią nie jest policjant, ale osoba prywatna. Premiera 30 listopada na Polsat Box Go.
- Zobacz film Cykliczny program, w którym prowadzący Jakub Jusiński i Bartosz Wróblewski razem z zaproszonymi gośćmi omawiają nowe produkcje filmowe i serialowe. Co sądzą o nich krytycy? Jakie kulisy i intencje zdradzają twórcy? Które produkcje szczególnie warto obejrzeć i dlaczego? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w programie „PrzeVODnik”. Zaczynamy od Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2022, z którego nadajemy codzienny raport z dnia. Zobacz, które nadchodzące premiery są warte sprawdzenia!
- Zobacz film Cykliczny program, w którym prowadzący Jakub Jusiński i Bartosz Wróblewski razem z zaproszonymi gośćmi omawiają nowe produkcje filmowe i serialowe. Co sądzą o nich krytycy? Jakie kulisy i intencje zdradzają twórcy? Które produkcje szczególnie warto obejrzeć i dlaczego? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w programie „PrzeVODnik”. Zaczynamy od Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2022, z którego nadajemy codzienny raport z dnia. Zobacz, które nadchodzące premiery są warte sprawdzenia!
- Zobacz film Cykliczny program, w którym prowadzący Jakub Jusiński i Bartosz Wróblewski razem z zaproszonymi gośćmi omawiają nowe produkcje filmowe i serialowe. Co sądzą o nich krytycy? Jakie kulisy i intencje zdradzają twórcy? Które produkcje szczególnie warto obejrzeć i dlaczego? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w programie „PrzeVODnik”. Zaczynamy od Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2022, z którego nadajemy codzienny raport z dnia. Zobacz, które nadchodzące premiery są warte sprawdzenia!
- Zobacz film Zapraszamy na rozmowę Bartosza Wróblewskiego z Łukaszem Palkowskim, reżyserem serialu „Wotum nieufności”, pokazującego kulisy władzy i intrygi wielkiej polityki według powieści Remigiusza Mroza o tym samym tytule. Premiera 14 października w Polsat Box Go. W serialu występuje plejada znakomitych polskich aktorów, m.in.: Antoni Pawlicki, Katarzyna Dąbrowska, Zofia Wichłacz, Leszek Lichota, Grzegorz Małecki i Dorota Kolak.
- Zobacz film Cykliczny program, w którym prowadzący Jakub Jusiński i Bartosz Wróblewski razem z zaproszonymi gośćmi omawiają nowe produkcje filmowe i serialowe. Co sądzą o nich krytycy? Jakie kulisy i intencje zdradzają twórcy? Które produkcje szczególnie warto obejrzeć i dlaczego? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w programie „PrzeVODnik”. Zaczynamy od Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2022, z którego nadajemy codzienny raport z dnia. Zobacz, które nadchodzące premiery są warte sprawdzenia!
- Zobacz film Cykliczny program, w którym prowadzący Jakub Jusiński i Bartosz Wróblewski razem z zaproszonymi gośćmi omawiają nowe produkcje filmowe i serialowe. Co sądzą o nich krytycy? Jakie kulisy i intencje zdradzają twórcy? Które produkcje szczególnie warto obejrzeć i dlaczego? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w programie „PrzeVODnik”. Zaczynamy od Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2022, z którego nadajemy codzienny raport z dnia. Zobacz, które nadchodzące premiery są warte sprawdzenia!
- Zobacz film Cykliczny program, w którym prowadzący Jakub Jusiński i Bartosz Wróblewski razem z zaproszonymi gośćmi omawiają nowe produkcje filmowe i serialowe. Co sądzą o nich krytycy? Jakie kulisy i intencje zdradzają twórcy? Które produkcje szczególnie warto obejrzeć i dlaczego? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w programie „PrzeVODnik”. Zaczynamy od Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2022, z którego nadajemy codzienny raport z dnia. Zobacz, które nadchodzące premiery są warte sprawdzenia!
- Zobacz film Cykliczny program, w którym prowadzący Jakub Jusiński i Bartosz Wróblewski razem z zaproszonymi gośćmi omawiają nowe produkcje filmowe i serialowe. Co sądzą o nich krytycy? Jakie kulisy i intencje zdradzają twórcy? Które produkcje szczególnie warto obejrzeć i dlaczego? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w programie „PrzeVODnik”. Zaczynamy od Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2022, z którego nadajemy codzienny raport z dnia. Zobacz, które nadchodzące premiery są warte sprawdzenia!
- Zobacz film Cykliczny program, w którym prowadzący Jakub Jusiński i Bartosz Wróblewski razem z zaproszonymi gośćmi omawiają nowe produkcje filmowe i serialowe. Co sądzą o nich krytycy? Jakie kulisy i intencje zdradzają twórcy? Które produkcje szczególnie warto obejrzeć i dlaczego? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w programie „PrzeVODnik”. Zaczynamy od Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2022, z którego nadajemy codzienny raport z dnia. Zobacz, które nadchodzące premiery są warte sprawdzenia!
"PrzeVODnik" - odcinek 22
Gościem programu „PrzeVoDnik” jest Andrzej Chyra – aktor teatralny i filmowy, a także reżyser. Ukończył Wydział Aktorski, a następnie Wydział Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Współpracuje z najwybitniejszymi twórcami, w kinie m.in. z: Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Krauze, Krzysztofem Zanussim, Feliksem Falkiem, Markiem Koterskim czy Małgorzatą Szumowską. W teatrze z: Jerzym Grzegorzewskim, Agnieszką Glińską, Grzegorzem Jarzyną, a obecnie głównie z Krzysztofem Warlikowskim. Niedawno zagrał w serialu „Sortownia”, koprodukcji Canal+ i Polsatu. W programie „PrzeVoDnik” opowiada, jak się kręci serial na SOR-ze, aby był wiarygodny i dlaczego zainteresowała go ta rola. Zastanawia się nad wyborami swojego bohatera oraz opowiada o zaletach gatunkowych thrillera, dzięki którym serial jest jego zdaniem ciekawszy niż obyczajowe produkcje medyczne. W jakim celu akcja serialu wychodzi poza szpital? Do rozmów na jakie tematy skłania ta produkcja? Jakich tematów tabu dotyka? Serial „Sortownia” od 16 czerwca w Polsat Box Go.
Dodano:
Piątek, 26 maja 2023 (09:41)