Przepisy na świąteczną kawę. Zaskocz swoich gości!

Kawa jak z najlepszej kawiarni, przyrządzona w naszej kuchni? Tak, to możliwe! Wystarczy domowy ekspres, podgrzane, lekko spienione mleko i garstka wiedzy o świecie kawy, którą podzielił się z nami specjalista Darek Pieczara, Barista of the Year COSTA COFFEE. Dzięki kilku trikom przyrządzimy pyszny i efektowny napój, który zachwyci naszych świątecznych gości.

Podstawą do zrobienia aromatycznej kawy jest dobry ekspres (przy czym "dobry" wcale nie musi oznaczać drogi!) Na rynku kawowym coraz bardziej popularne są ekspresy kapsułkowe, które zajmują wysokie miejsce wśród ulubionych kuchennych sprzętów Polaków. Powodów rosnącej popularności tego typu ekspresów jest kilka, a główne to: wygoda, estetyczny wygląd, przystępna cena i szybkość, z jaką przygotowujemy (nie tylko) poranną kawę. Dodatkowo potrzebujemy spieniacza do mleka, który – w zależności od modelu - możemy nabyć już za kilka złotych. Pamiętajmy też o naszych ulubionych dodatkach: karmel, sos czekoladowy, cynamon - to one sprawią, że kawa będzie nie tylko zniewalająco wyglądać, ale też smakować.

Barista Darek Pieczara podjął wyzwanie stworzenia w domowych warunkach kaw, które na co dzień przygotowuje dla swoich klientów: cappuccino, caffe latte oraz latte macchiato.
Dodano: Wtorek, 23 grudnia 2014 (14:28)
Źródło: INTERIA.TV- Interia.tv

Reklama