#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Na te rośliny trzeba uważać. Rosną w Polsce

Polskie łąki, lasy i ogrody nie kojarzą się z niebezpieczną przyrodą. Jednak i u nas można spotkać trujące i szkodliwe dla zdrowia rośliny.
W upale i pod wpływem słońca olejki eteryczne barszczu Sosnowskiego mogą doprowadzić do groźnych poparzeń. Innymi objawami zatrucia są wymioty, bóle głowy oraz zapalenie spojówek. Roślinę łatwo rozpoznać. Jest bardzo wysoka i posiada rozłożyste, białe kwiatostany. Jeśli dotkniemy liści, najlepiej umyć skórę wodą z mydłem i unikać słońca przez dobę.
Pięknie pachnąca konwalia jest niestety trującym kwiatem. Wszystkie części rośliny zawierają glikozydy pobudzające akcję serca. Szczególnie narażone na przypadkowe zatrucie są dzieci. Wypicie wody spod konwalii lub zjedzenie jagód może zagrozić życiu.

TUTAJ o trujących roślinach doniczkowych.
Dodano: Poniedziałek, 19 lipca 2021 (12:02)
Źródło: Interia.tv
Więcej na temat:niebezpieczne rośliny | rośliny
Reklama