DW: Wideo dnia
-
Zobacz film Zapytaliśmy Niemców, czy potrafią coś powiedzieć po polsku. Zobacz, co odpowiadali. I nie są to te słowa, o których myślisz!
-
Zobacz film Zapytaliśmy niemieckich przechodniów o to, jak przedstawiana jest Polska w niemieckich mediach i skąd czerpią informacje o świecie? Posłuchaj, co nam powiedzieli.
-
Zobacz film Aras uciekła z Syrii do Turcji. Marzy o tym, by iść do szkoły. Ale by związać koniec z końcem, rodzina zamiast do szkoły wysyła ją do pracy.
-
Zobacz film Krystalicznie czysta woda. Dobra widoczność na głębokości do ponad 100 metrów. W Islandii jest do odkrycia jeszcze wiele tajemniczych zakątków.
-
Zobacz film Arabskie klany opanowały berlińską dzielnicę Neukoelln i zastraszają jej mieszkańców.
-
Zobacz film Wenecja pęka w szwach. Odwiedza ją rocznie ok. 30 milionów turystów. Jeśli miasto nie poradzi sobie z masową turystyką i ochroną zabytków, grozi mu skreślenie z listy UNESCO.
-
Zobacz film Zapytaliśmy Niemców, co sądzą na temat reparacji dla Polaków z tytułu II wojny światowej. Niektóre odpowiedzi zaskakują. I to bardzo.
-
Zobacz film Turcy, którzy do niedawna z otwartością przyjmowali nielegalnych uchodźców z sąsiedniej Syrii, dziś są do nich wrogo nastawieni. Żołnierze na granicy znęcają się nad nimi fizycznie i psychicznie. Dodatkowo, kontrole policji i straży granicznej są coraz ostrzejsze.
-
Zobacz film Z Turcji przez Morze Czarne do Rumunii, a stąd - na północ Europy. To nowa droga, oferowana przez przemytników obywatelom krajów, w których toczy się wojna.
-
Zobacz film Jeżeli nie przestaniemy nadużywać antybiotyków, ludzkości grozi wielkie niebezpieczeństwo. Bakteria, która atakuje ludzi ma supermoc - jest lekoodporna, a antybiotyki są wobec niej zupełnie bezradne.
-
Zobacz film W Kolonii powstał sklep bez opakowań. W asortymencie znaleźć można czekoladę, makaron czy mydło. Skusicie się?
-
Zobacz film Indonezyjska firma wyprodukowała foliową torebkę rozpuszczalną w wodzie. Można ją nawet wypić!
-
Zobacz film Grecy spod Olimpu znacznie łatwiej znoszą kryzys dzięki darom natury, jakim są wyśmienite trufle.
-
Zobacz film Drewno zaczyna znów wchodzić w łaski architektów. Jest trwałe, a dzięki nowoczesnym technologiom obróbki stało się jeszcze trwalsze i można je wszechstronnie wykorzystać.
-
Zobacz film Mieszkańcy irlandzkiej wyspy Achill przyzwyczaili się już do tego, że ich plaża pojawia się i znika. Ostatnio mają powód do radości. Po 33 latach ruchome piaski znów wróciły na swoje miejsce, a na wyspę masowo przyjeżdżają turyści. Niektórzy mówią, że istnienie tej plaży to prawdziwy cud. W 1984 roku silne burzliwe fale zmyły cały piasek, a dla mieszkańców wioski to był szok. - To nie było ładne, nie mogliśmy się do tego przyzwyczaić - mówi John McNamara.
-
Zobacz film Naukowcy na uniwersytecie w Irkucku planują przeprowadzić niezwykły eksperyment reaktywowania mamuta z żywych komórek, jakie zachowały się w zamrożonej padlinie. Samica Juka żyła 34 tysiące lat temu w tak zwanym królestwie wiecznej zmarzliny. Rosyjskie muzeum od czasu do czasu prezentuje ją turystom.
-
Zobacz film Do znanych powszechnie zabójców kasztanowców, czyli moli i grzybów doszedł kolejny. Groźna bakteria rozprzestrzenia się w tempie, które przeraża samych ekspertów.
-
Zobacz film Pomysł jak zwykle był dziełem przypadku. Tymczasem tańczący grabarze to już niemal stały element żałobnego orszaku w Ghanie. Czy ta tradycja przyjmie się np. w Europie?
-
Zobacz film Bled w Słowenii - to jedno z najbardziej urokliwych miejsc wypoczynkowych w Alpach. Atrakcje turystyczne przyciągają tu głowy państw i lirycznych celebrytów.
-
Zobacz film Dwie rosyjskie dokumentalistki i aktywistki walczą z bestialstwem wobec arktycznych białuch – białych waleni, zagrożonych wyginięciem wskutek polowań i niewoli w oceanariach. Delfinaria w Rosji i w Chinach płacą za jeden egzemplarz od 40 tys. do 100 tys. euro.
Na ratunek białym waleniom. Wstrząsający film dokumentalny
Dwie rosyjskie dokumentalistki i aktywistki walczą z bestialstwem wobec arktycznych białuch – białych waleni, zagrożonych wyginięciem wskutek polowań i niewoli w oceanariach. Delfinaria w Rosji i w Chinach płacą za jeden egzemplarz od 40 tys. do 100 tys. euro.