Wiadomości i publicystyka
-
Zobacz film Ponad 130 aut zderzyło się na autostradzie w prefekturze Miyagi w Japonii. W wielu miejscach gęsty śnieg i porywisty wiatr ograniczały widoczność do zera.
-
Zobacz film Pole obsadzone porami, niedaleko holenderskiego miasteczka Lelystad, po zmroku staje się areną niezwykłego spektaklu. Zobaczcie sami!
-
Zobacz film To pierwsza w historii wystrzelona z powietrza rakieta na paliwo ciekłe, która poleciała w kosmos.
-
Zobacz film Grupa miłośników sportów ekstremalnych z Australii zaadaptowała oceaniczny klif na miejsce do... "latania na linie". Widoki są niesamowite, ale czy odważylibyście się?
-
Zobacz film Spektakularna erupcja z Etny rozświetliła nocne niebo nad Sycylią. Etna jest najwyższym - 3330 m n.p.m. - i największym europejskim stożkiem wulkanicznym.
-
Zobacz film Południowokoreański startup opracował „inteligentną” obrożę, która wykrywa psie emocje.
-
Zobacz film Australijscy naukowcy opublikowali w sieci film z narodzin małych, białych koników morskich. Akwarium w Sydney od kilku lat prowadzi program ochrony tego zagrożonego gatunku. Co ciekawe, u koników morskich to samce wydają na świat młode. Samica składa jaja do specjalnej torby lęgowej, z której po 14 dniach wychodzą maluchy.
-
Zobacz film Libańska artystka Jolanda Labaki szyje lalki dla dzieci poszkodowanych podczas eksplozji.
-
Zobacz film Kilkaset osób koczuje na zniszczonej wybuchem wulkanu Taal wyspie Luzon na Filipinach.
-
Zobacz film Po ponad 50. latach franciszkanie wrócili nad brzeg Jordanu, do domniemanego miejsca chrztu Jezusa.
-
Zobacz film Początek 2021 roku w Grecji zostanie zapamiętany z plażowania i niezwykle wysokiej temperatury.
-
Zobacz film Wyjątkowo obfite opady śniegu zaskoczyły mieszkańców Perugii w środkowych Włoszech.
-
Zobacz film Toyosu, największa giełda rybna w Tokio, na pierwszej aukcji w roku próbuje odrobić straty z 2020.
-
Zobacz film Gęsta mgła od trzech dni paraliżuje życie w Tel Avivie. Izraelscy meteorolodzy bardzo rzadko obserwują takie zjawisko.
-
Zobacz film Naukowcy i ekolodzy badają pierwotne lasy bukowe na Ukrainie. Wyjątkowe położenie lasów oznacza, że przez wieki były one całkowicie nietknięte przez człowieka.
-
Zobacz film Restauracja „Toro McCoy” w stolicy Kolumbii - Bogocie, oferuje soczyste hamburgery z 24-karatowym złotem. Skusilibyście się? Wielka loteria na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych kliknij Zapraszamy do udziału w wielkiej loterii. W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla ciebie niespodziankę. Możesz wygrać gotówkę! Z okazji 20-lecia Interii zapraszamy do Multiloterii. Codziennie do wygrania minimum 20 000 złotych, a w finale nagroda, która z każdym Waszym zgłoszeniem rośnie! Zawalcz o duże pieniądze już teraz!
-
Zobacz film Porwania nastolatek z mniejszości religijnych, zmuszanie do konwersji na islam i przymusowe małżeństwa. To wszystko czeka kobiety w tym kraju.
-
Zobacz film Tysiące dzieci pracują przymusowo na plantacjach oleju plamowego w Azji.
-
Zobacz film Gdy, tylko mróz skuje rzekę Sungari, w północno-wschodnich Chinach, rozpoczyna się pozyskiwanie budulca do rzeźb lodowych.
-
Zobacz film Grupa odkrywców i naukowców z całej Europy szykuje się do skatalogowania zapachów. W laboratorium University College London superczułe mierniki przeanalizują skład chemiczny badanych artefaktów.
-
Zobacz film Domki poza miastem, w spokojnej okolicy - to one cieszą się zainteresowaniem Polaków, chcących spędzić sylwestra poza domem. Jak obchodzą zakaz? Wielka loteria na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych kliknij Zapraszamy do udziału w wielkiej loterii. W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla ciebie niespodziankę. Możesz wygrać gotówkę! Z okazji 20-lecia Interii zapraszamy do Multiloterii. Codziennie do wygrania minimum 20 000 złotych, a w finale nagroda, która z każdym Waszym zgłoszeniem rośnie! Zawalcz o duże pieniądze już teraz!
-
Zobacz film Plażowicze, którzy mimo kiepskiej pogody odwiedzili wybrzeże Morza Koralowego na wschodzie Australii, przeżyli niemałe zaskoczenie. Wielka loteria na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych kliknij Zapraszamy do udziału w wielkiej loterii. W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla ciebie niespodziankę. Możesz wygrać gotówkę! Z okazji 20-lecia Interii zapraszamy do Multiloterii. Codziennie do wygrania minimum 20 000 złotych, a w finale nagroda, która z każdym Waszym zgłoszeniem rośnie! Zawalcz o duże pieniądze już teraz!
-
Zobacz film Szwajcarski kurort narciarski, Les Diablerets dołożył do zimowych atrakcji zwiedzanie lodowej jaskini. Wielka loteria na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych kliknij Zapraszamy do udziału w wielkiej loterii. W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla ciebie niespodziankę. Możesz wygrać gotówkę! Z okazji 20-lecia Interii zapraszamy do Multiloterii. Codziennie do wygrania minimum 20 000 złotych, a w finale nagroda, która z każdym Waszym zgłoszeniem rośnie! Zawalcz o duże pieniądze już teraz!
-
Zobacz film Nocna erupcja Etny to prawdziwy spektakl wystawiony przez naturę. Wielka loteria na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych kliknij Zapraszamy do udziału w wielkiej loterii. W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla ciebie niespodziankę. Możesz wygrać gotówkę! Z okazji 20-lecia Interii zapraszamy do Multiloterii. Codziennie do wygrania minimum 20 000 złotych, a w finale nagroda, która z każdym Waszym zgłoszeniem rośnie! Zawalcz o duże pieniądze już teraz!
-
Zobacz film Te nieznane dotąd ssaki pojawiły się u meksykańskich wybrzeży Pacyfiku. Są mniejsze od innych - co jeszcze je różni?
-
Zobacz film Pielgrzymka do Santktuarium Matki Bożej z Guadelupe w Meksyku została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Co na to wierni?
-
Zobacz film 10 grudnia Kałmucy, mongolski lud z rosyjskiej Republiki Kałmucji, obchodzą Nowy Rok.
-
Zobacz film Dwa teleskopy, umieszone na sondzie kosmicznej Gaja, wykonały serię zdjęć Drogi Mlecznej.
-
Zobacz film Archeolodzy z Wielkiej Brytanii, Włoch i Kolumbii odkryli w kolumbijskim lesie deszczowym dziwne malowidła. Co przedstawiają?
-
Zobacz film Niebawem może dojść do tzw. syndromu Kesslera — rosnącej kaskady kolizji różnych, ziemskich odpadów.
-
Zobacz film Rosyjska policja zatrzymała w Kazaniu mężczyznę podejrzanego o zamordowanie 26 starszych kobiet.
-
Zobacz film Kaavan 35 lat spędził w ogrodzie zoologicznym w Islamabadzie w Pakistanie.
-
Zobacz film Chińska sonda Chang’e 5 wylądowała na Księżycu, przesłała zdjęcia z lądowania. Zobaczcie!
-
Zobacz film Dla niezwykłego rzeźbiarza z rosyjskiego Permu zabawa w sztukę zaczęła się od zlecenia kampanii reklamowej przez lokalną fabrykę makaronu.
-
Zobacz film Koreańczycy nie kryją oburzenia, po tym jak Chiny poinformowały, że uzyskały certyfikat ISO na przyrządzanie kimchi.
-
Zobacz film Ekstrawaganckie kapelusze stworzone przez światowej sławy modystę Philipa Treacy'ego można oglądać w Petersburgu. Robią wrażenie?
-
Zobacz film Bogie podróżuje ze swoim panem po całym kraju. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że pies jeździ... motocyklem.
-
Zobacz film Niezwykłego odkrycia na pustyni Red Rock, w stanie Utah dokonali strażnicy przyrody liczący dzikie zwierzęta.
-
Zobacz film Koniec okresu trzeciorzędu w dziejach świata, ok. 66 milionów lat temu, zniszczył 3/4 gatunków roślin i zwierząt na Ziemi. On jednak przetrwał. Jak to możliwe?
-
Zobacz film Około 50 tysięcy osób uciekło z ogarniętego wojną domową regionu Tigraj w Etiopii.
-
Zobacz film Indyjskiej służby ratownicze przy pomocy mieszkańców uratowały dzikiego słonia, który wpadł do studni.
-
Zobacz film Pierwsi nurkowie zanurzyli się w najgłębszym na świecie basenie – 45,47 m. 8000 metrów sześciennych wody, jaskinie i tunele oraz podwodna kładka obserwacyjna dla nienurkujących. Robi wrażenie, prawda? Mszczonowski basen zdetronizował włoskie "Montegrotto terme", gdzie można zanurkować na 42 metry.
-
Zobacz film W kościele San Severo Fuori Le Mura w Neapolu ruszyła akcja pomocy ubogim w czasie pandemii.
-
Zobacz film Operacji usuwania guzów z rdzenia kręgowego w szpitalu, we włoskiej Ankonie towarzyszyła muzyka.
-
Zobacz film Mieszkańcy starej kamienicy w centrum Trzemeszna w Wielkopolsce od ponad dwóch tygodni są pozbawieni prądu. Budynek jest w tak złym stanie, że nadzór budowalny nakazał wyprowadzkę. Problem w tym, że ludzie nie mają gdzie się udać, a po śmierci osoby zarządzającej budynkiem nie wiadomo, kto jest spadkobiercą i kto takie lokale powinien im zapewnić. Materiał "Interwencji".
-
Zobacz film Migrujące na południe ptaki urządziły sobie postój na płyciznach jeziora Karakol w Kazachstanie. Niesamowity widok!
-
Zobacz film Pandemia koronawirusa uderzyła w bezdomnych. Trudniej o pracę dorywczą. Z czym jeszcze zmagają się takie osoby?
-
Zobacz film Włoska Straż Ochrony Wybrzeża wyłowiła z Morza Śródziemnego 31 emigrantów.
-
Zobacz film W lokalach panuje wilgoć, przez co od ścian odpada tynk lub wychodzi grzyb. To smutna rzeczywistość nowo wybudowanego osiedla w Smolcu pod Wrocławiem.
-
Zobacz film Na plaży Morza Kaspijskiego, niedaleko rosyjskiego miasta Derbent, rdzewieje jedyny na świecie ekranoplan klasy "Łuń".
-
Zobacz film Boliwijczycy wywodzący się z plemienia Aymara czczą czaszki zmarłych, nazywane "Ñatitas". Czaszki są trzymane w domach, ale tydzień po Wszystkich Świętych zanosi się je uroczyście na cmentarz.
-
Zobacz film W Polsce od początku roku na oznaczonych przejazdach doszło do 129 kolizji i wypadków, 23 osoby zostały ciężko ranne, a 34 zginęły.
-
Zobacz film Ta forma transportu zapewnia prędkość linii lotniczych, przeciążenia jak w pociągu i komfort jazdy metrem.
-
Zobacz film Władze kanadyjskiej prowincji Manitoba pracują nad specjalnym radarem wykrywającym niedźwiedzie polarne. Jak to działa?
-
Zobacz film Nawet dwa tygodnie trzeba czekać na pochówek zmarłego w Krakowie. W związku z dużą liczbą zgonów zakłady pogrzebowe mają bardzo dużo pracy.
-
Zobacz film Warszawski ogród zoologiczny ma nowego podopiecznego - to kanczyl jawajski, zwany również myszojeleniem.
-
Zobacz film Poprosili o usunięcie składowiska gruzu, a później sami zostali oskarżeni o jego nielegalne składowanie. Absurd?
-
Zobacz film Opuszczone, pozbawione wody, jedzenia, zamknięte w klatkach. Lisy i jenoty konały w cierpieniu.
-
Zobacz film Włoscy naukowcy odtworzyli winnice zniszczone 2000 lat temu w wyniku erupcji wulkanu Wezuwjusz.
-
Zobacz film Włoski przemysł oliwy z oliwek jest zagrożony kryzysem. W wielu krajach powróciły ograniczenia.
-
Zobacz film To nie Missisipi ani bagna Luizjany – to dębowy las niedaleko Nowej Soli. Ten fascynujący krajobraz odkrył pasjonat turystyki, Daniel Kołtun.
-
Zobacz film Pingwiny z oceanarium w Kapsztadzie cierpią na depresję wywołaną przymusową izolacją, spowodowaną zamknięciem ogrodów zoologicznych. - Początkowo ptaki nie wiedziały, co się dzieje - mówi opiekunka pingwinów w Two Oceans Aquarium, Shanet Rutgers.
-
Zobacz film Rzeźba w kształcie wielorybiej płetwy uratowała pociąg metra przed upadkiem z wysokości ośmiu metrów. Do wypadku doszło w Spijkenisse, gdzie kończy się linia metra z Rotterdamu.
-
Zobacz film Włosi udowadniają, że COVID’owa szkoła może być przyjemna. Włoskie ministerstwo edukacji nakazało... naukę na świeżym powietrzu.
-
Zobacz film Holenderska firma Pal-V w 2022 roku chce dostarczyć klientom pierwsze samochodo-wiatrakowce. Uda się?
-
Zobacz film Amerykańscy naukowcy odnajdują i niszczą gniazda szerszeni azjatyckich. Jad tych niebezpiecznych owadów potrafi być zabójczy dla ludzi. Zjadają także pszczoły miodne, zapylające rośliny.
-
Zobacz film 2,5 miliona złotych zniknęło razem z wiatrem. To pieniądze, które wiosną wydano na poszerzanie plaży w Gdyni-Orłowie. 40 metrów szerokości plaży zabrał szalejący tam sztorm.
-
Zobacz film Wieczorem niebo nad północnym regionem Laponii rozświetlił kolorowy pokaz zorzy polarnej. Zieleń ze smugami bieli i fioletu przebijały się przez warstwę chmur nad miejscowością Utsjoki.
-
Zobacz film Na Śląsku rekordowe zakażenia, a Katowice - z funduszu na walkę ze skutkami Covid-19 - chcą wykonać pomnik wart 7 milionów złotych.
-
Zobacz film Władze Kalifornii zdecydowały o otwarciu stadionów dla kibiców, ale utrzymały całkowitą blokadę popularnego parku rozrywki. Blokada oznacza duże straty dla hotelarzy, sklepikarzy i restauratorów, obsługujących gości.
-
Zobacz film Właściciele domu w Valencia, w stanie Pensylwania, ustawili przed domem 3,5 metrowy szkielet.
-
Zobacz film W pobliżu wyspy Skye w Szkocji odkryto ponad sto jaj płaszczki nagiej. Płaszczka, nazywana także gładką, może osiągnąć 2,5 metra długości i około 2 metrów szerokości.
-
Zobacz film Nokia została wybrana przez NASA do budowy sieci telefonii komórkowej na Księżycu. Bezprzewodowa, szerokopasmowa sieć w technologii 4G/LTE ruszy na Księżycu pod koniec 2022 roku. NASA zamierza wysłać kolejną ludzką misję na Księżyc do 2024 roku w ramach programu Artemis.
-
Zobacz film Mieszkańcy Haiti uczcili pamięć ofiar epidemii cholery, która wybuchła w 2010 roku i pochłonęła niemal 10 tysięcy osób. Cholera dostała się z Haiti na Florydę, Wenezuelę, Meksyk, Kubę i Dominikanę.
-
Zobacz film Muzyka na żywo wraca do Rio de Janeiro, ale z powodu koronawirusa uczestników imprez separuje się na małe grupy. Chętni bawią się w odseparowanych lożach-boksach, nie kontaktując się z innymi. Brazylia zaczęła łagodzić ograniczenia, gdyż według władz wskaźniki infekcji spadają.
-
Zobacz film Funkcjonariusze straży przybrzeżnej na Alasce uratowali życie małego jelenia. Zwierzę pływało w cieśninie Clarence, daleko od brzegu.
-
Zobacz film "Nie żyje Stanisław Kogut, były senator. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie" - poinformował na Twitterze Bartłomiej Orzeł, pełnomocnik premiera Mateusza Morawieckiego ds. programu Czyste Powietrze. Kogut przebywał w szpitalu w Gorlicach. Z nieoficjalnych informacji wynika, że potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Pod koniec października skończyłby 67 lat (Polsat News).
-
Zobacz film Jens Decke ustanowił rekord świata przejścia na swobodnie wiszącej linie nad stadionem Max-Morlock w Norymberdze. Slackline lub high line to sport, w którym balansuje się na płaskiej taśmie o szerokości ok. 25 mm. nad otwartą przestrzenią. Nad stadionem w Norymberdze taśmę rozpięto na wysokości 73 metrów, między słupami oświetlenie stadionu. Uczestnicy tych ekstremalnych "zabaw" utrzymują, że dzięki wielopoziomowemu systemowi zabezpieczeń spacery w chmurach są bardzo bezpiecznym zajęciem.
-
Zobacz film W poniedziałek rano w wieku 78 lat zmarł słynny aktor teatralny i filmowy Wojciech Pszoniak. "Ze śmiercią Wojciecha Pszoniaka zamyka się kolejny rozdział historii polskiego teatru i kina" - napisał wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. - Nie ma już takich aktorów. O Pszoniaku można mówić tylko z podziwem - powiedział Wojciech Malajkat, aktor i rektor warszawskiej Akademii Teatralnej. "To ogromna strata dla całej polskiej kultury" - napisał prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski.
-
Zobacz film - Szkoły powinny wrócić do tradycyjnego sposobu nauczania, a rodzice są zobowiązani do tego, by ich dzieci spełniały obowiązek szkolny, bądź obowiązek nauki - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, zapytany o to, czy rodzice mogą nie puścić dzieci do szkół, jeżeli uznają, że zagrożenie z powodu koronawirusa jest zbyt duże.
-
Zobacz film Jadwiga Lampa z Gryfina żyje w ścisku wraz z siedmioosobową rodziną na 38 metrach kwadratowych mieszkania. Kobieta walczy z urzędnikami o drugą, większą część lokalu. Wiele lat temu, po śmierci rodziców, podzieliła się stumetrowym mieszkaniem z bratem i poprosiła urzędników, by rozdzielili im czynsz. Ci twierdzą teraz, że to dwa oddzielne lokale. Reportaż programu "Interwencja".
-
Zobacz film Wypadek przy ścinaniu drzewa skazał Stanisława Kamelę na niepełnosprawność. Decyzja lekarzy z ZUS – na życie w biedzie. Stwierdzili oni, że stan mężczyzny po wypadku jest na tyle dobry, że nie przysługuje mu 500 plus dla niepełnosprawnych. Zupełnie inne orzeczenie wydał Powiatowy Zespół ds. Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Myślicie, że coś nie gra? Nie, nie, wszystko jest zgodne z przepisami, zapewniają urzędnicy.
-
Zobacz film Trwa remont stacji Gdańsk Kolonia, jednak w przyszłości pasażerowie nie wsiądą tam do pociągów. Stan ponad stuletniego przystanku zwrócił uwagę konserwatora zabytków. Nakazał więc, by jego "odświeżenie" zawarto w planach przebudowy szlaku kolejowego prowadzącego do portu. - Nowy peron będzie więc ładnie wyglądał i nic więcej - powiedział jeden z pracowników PKP PLK.
-
Zobacz film Przejechali tysiące kilometrów, odwiedzili setki miejscowości. Mowa nie o Andrzeju Dudzie i Rafale Trzaskowskim, lecz reporterach Polsat News: Marcinie Fijołku i Mateuszu Białkowskim. Podczas kampanii, pierwszy z nich jeździł za prezydentem, a drugi za jego konkurentem. W poniedziałek zdradzili, jak "od kuchni" wyglądała kampania wyborcza.
-
Zobacz film - Jeśli chodzi o zaproszenie to był gest dobrej woli w stronę kontrkandydata. Bardzo mi przykro, że pan Trzaskowski uznał, że potrzebuje wyników PKW, by się spotkać. Spotkać można się zawsze, zwłaszcza po tak długiej i emocjonującej kampanii - mówił w "Graffiti" Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
-
Zobacz film - Czekaliśmy z małżonką i córką na pana Rafała i panią Małgorzatę Trzaskowskich. Szczerze mówiąc, miałem nadzieję, ze pan Rafał przyjdzie - mówił prezydent Andrzej Duda. Na godz. 23 zaprosił swojego kontrkandydata. Trzaskowski, w odpowiedzi na propozycję, przyznał, że spotkanie "to dobry pomysł", ale "najodpowiedniejszym momentem wydaje się czas zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW".
-
Zobacz film To jedyna taka okazja, by zobaczyć ukryte pod ziemią zabytki sprzed prawie 1000 lat. W Poznaniu odsłonięto fundamenty kolegiaty, która przez wieki była symbolem miasta. Archeolodzy odkryli tam monety, biżuterię, ale także szczątki 4 tys. osób.
-
Zobacz film Starsze małżeństwo z Batynia koło Koszalina mieszka w rozpadającym się gminnym budynku. Nawet urzędnicy obawiają się, że mury w końcu runą na rodzinę. Gołym okiem widać dziury w dachu, zapadający się strop, odchylające się od pionu ściany, spróchniałe elementy drewniane i rozsypujące się mury. Niestety gminy nie stać na pomoc rodzinie.
-
Zobacz film - Mamy trzy główne wielkie telewizje w Polsce. Chodzi o to, żeby wszyscy Polacy mogli zobaczyć debatę. Taką kulturalną debatę sobie wyobrażam. Nie jestem kimś, kto unika debaty, ale chcę, żeby ona się odbywała na uczciwych, cywilizowanych warunkach - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" prezydent Andrzej Duda.
-
Zobacz film Jedna osoba nie żyje, a około 20 zostało rannych, w tym 6 ciężko w wyniku wypadku autobusu miejskiego w Warszawie. Pojazd przebił barierki i spadł Grota-Roweckiego na Wisłostradę. - To akcja ratunkowa na wielką skalę - mówi Dawid Styś, reporter Polsat News, który jest na miejscu wypadku. (Polsat/Ipla)
-
Zobacz film Śląskie kopalnie to niejedyne ogniska wirusa. Są też w szpitalach w Tomaszowie Mazowieckim i w Sieradzu, a także w fabryce lodów w Działoszynie. Co te wszystkie przypadki łączy i czy znów mamy powody do niepokoju - o tym Monika Zalewska.
-
Zobacz film - Jeśli byłaby druga fala zakażeń koronawirusem, to należałoby wybrać, które interwencje przynoszą korzyści i zrezygnować z tych nieprzynoszących, a nie zamykać wszystko - mówił w "Debacie Dnia" prof. Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych, kierownik Kliniki Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
-
Zobacz film Zakład Karny nr 1 w Grudziądzu to jedno z największych więzień w Polsce. Przebywa tu 1200 osadzonych, z czego większość to kobiety. Historie kilku z nich pokazują, że czynnikiem zapalnym do popełnienia przestępstw był alkohol. Na oddziale terapeutycznym uczą się nie tylko jak zerwać z nałogiem, ale również jak stać się pełnowartościową kobietą.
-
Zobacz film Prawidłowe oddychanie to pierwsza linia ochrony przed koronawirusem. - Ucząc nasze dzieci korzystania z maseczki, przepracujmy z nimi właściwy sposób oddychania, bo prawie połowa robi to niewłaściwie. Wynikną z tego duże korzyści, jeśli chodzi o wpływ na ogólny rozwój dziecka - powiedziała Polsat News lek. Elżbieta Dudzińska, specjalistka w zakresie terapii zaburzeń wzorca oddychania.
-
Zobacz film W Polsce od piątku obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Z dnia na dzień rośnie liczba pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, a wśród nich jest m.in. kilkuletnie dziecko. - Na podstawie prac naukowych na temat zakażenia dzieci tym wirusem można wysnuć analogię do zachorowań dzieci na inne choroby wirusowe - powiedział w studiu prof. Paweł Januszewicz, specjalista pediatrii i konsultant medyczny Fundacji Polsat. - Dzieci zarażone wirusem Covid-19 im są młodsze, tym - można powiedzieć - są bezpieczniejsze. Podobnie jak z przechodzeniem ospy wietrznej lub świnki: im dziecko starsze, tym więcej ma objawów i tym na ogół cięższy przebieg choroby - tłumaczył.
-
Zobacz film Pamiętam ten dzień, gdy stan wojenny stał się faktem. Moje pokolenie ma uraz do ograniczania swobód obywatelskich. Teraz jesteśmy w emocjonalnym stanie wyjątkowym. Nie możemy przejść w poziom złego stresu - mówił psychoterapeuta Robert Rutkowski, gość trzeciego podcastu Piotra Witwickiego, o zagrożeniu związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
-
Zobacz film Laboratoria pracują 24/7, jesteśmy przygotowani na każda ilość próbek, mamy zabezpieczonych kilkadziesiąt tysięcy odczynników - mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W rozmowie z Moniką Miller dodał, że "niestety, najbliższe dni mogą przynieść następne zarażenia koronawiursem w naszym kraju". W środę minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił pierwszy przypadek zarażenia w Polsce.
-
Zobacz film Wszystkie pobrane próbki z Polic są ujemne. (...) Inspekcja sanitarna działa w swoim rytmie, analizując i podejmie decyzje o terminie zakończenia kwarantanny dla tych dwustu osób - powiedział w środę na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Potwierdził również pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce.
-
Zobacz film Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że koronawirus jest w Polsce. Chorym jest pacjent z Zielonej Góry. Minister podał tę informację na konferencji w resorcie.
-
Zobacz film Najlepsza polska opera narodowa "Halka" Stanisława Moniuszki podbiła warszawską publiczność! Owacje trwały dwadzieścia minut. Wcześniej "Halkę" w reżyserii Mariusza Trelińskiego oklaskiwali widzowie w Wiedniu. Kamera "Wydarzeń" była jedyną, którą zaproszono na ten wyjątkowy wieczór.
-
Zobacz film Wielka Brytania, w której żyje około milion Polaków, o północy z 31 stycznia na 1 lutego przestała być oficjalnie członkiem Unii Europejskiej. Po brexicie część z naszych rodaków zamierza wróci do kraju. Co na nich czeka? Czy polski rynek pracy ma im coś do zaoferowania?