Zobacz, jak sprawić, aby wielkanocny stół wyglądał wyjątkowo

Obrusy białe czy kolorowe? Kwiecista zastawa stołowa czy może jednak tradycyjna? Co zrobić, by nasz stół na Wielkanoc wyglądał wyjątkowo - radzi Ewa Szymańska.

Świąteczna dekoracja domu jest bardzo ważna, jeśli zależy nam na tym, aby te dni różniły się od innych. Istnieje kilka podstawowych trików, które warto zastosować, nakrywając wielkanocny stół. Jeżeli mamy białą zastawę stołową, świetnie komponować się z nią będzie kolorowy, wiosenny obrus. Okres wielkanocny to także czas wiosny i rozkwitu kwiatów polnych. Warto wyeksponować ten akcent na naszych talerzach - wtedy z kolei obrus może być w stonowanym kolorze. Nie musi być to tradycyjny, biały obrus; takie kolory jak żółty czy jasnozielony też są mile widziane.

Oczywiście, w naszym domu nie może zabraknąć również świątecznych ozdób. Zajączki są nieodłącznym elementem świąt wielkanocnych. Warto umieścić je przy każdym talerzyku, by umilić biesiadnikom czas spędzany przy stole. Ich różnokolorowe barwy na pewno świetnie będą współgrały z zastawą stołową. Pamiętajmy również, że okres wielkanocny to okres żonkili i bazi, których nie może zabraknąć w dekoracji naszego domu czy mieszkania.
Dodano: Poniedziałek, 30 marca 2015 (11:31)
Źródło: newsrm.tv- newsrm.tv

Reklama