Zmysłowe smaki: Jak oczyścić mule?

Te niewielkie małże wprost zachwycają delikatnością smaku. Francuskie moules, holenderskie mosselen czy hiszpańskie mejillones mogą być podstawą bardzo prostych, a przy tym wykwintnych dań. Jednak zanim pojawią się na stole, musisz je dokładnie oczyścić. Zobacz, jak zrobić to w prosty i szybki sposób.

Świeże mule sprzedawane są zwykle w siateczkach z oczkami lub zamkniętych plastikowych opakowaniach. Jako że na polskim rynku mule pochodzą z importu, warto je przyrządzać jak najszybciej od momentu zakupu. Jeśli nie mamy możliwości, aby ugotować je od razu, mogą poczekać w lodówce 1- 2 dni. Przed przystąpieniem do gotowania należy je dokładnie przejrzeć i oczyścić.

Na początek przebieramy mule i wybieramy te z zamkniętymi skorupkami, jeśli skorupka jest lekko otwarta należy delikatnie postukać muszlą o krawędź miski lub blatu i sprawdzić, czy się zamyka – jeśli nie, oznacza to, że należy ją wyrzucić. Jeśli się domknie, wszystko jest w porządku i mula jest świeża. Otwarte muszle wyrzucamy. Za pomocą noża usuwamy narośle i nierówności z muszli a następnie mule dokładnie czyścimy za pomocą szczoteczki pod bieżącą zimną wodą i odkładamy na sito. Oczyszczonych muli nie moczymy w wodzie, gdyż wtedy mogłyby się pootwierać. Tak oczyszczone i przebrane mule są gotowe do dalszej obróbki.

Jak oczyścić mule? – dokładne wskazówki znajdziesz tutaj. Wejdź!

Polub "Zmysłowe smaki" na Facebooku!
Dodano: Środa, 3 lutego 2016 (18:02)
Źródło: Zmysłowe smaki- Interia.tv

Reklama