Zmagania Mikołajów na zaśnieżonych stokach

Stoki Samnaun w Szwajcarii mocno się ostatnio… "zaczerwieniły". Wszystko za sprawą setek kobiet i mężczyzn ubranych w czerwone stroje Mikołajów. W tym małym alpejskim kurorcie – jak co roku – odbywają się bowiem Mistrzostwa Świata Świętych Mikołajów. Ich zmagania, znane także jako ClauWau, to dwudniowy konkurs, który otwiera zimowy sezon w tym narciarskim raju, mieszczącym się w „narożniku” trzech państw: Szwajcarii, Austrii i Włoch.

Impreza organizowana jest od 2001 roku i przyciąga ludzi z całego świata. Każda z drużyn musi wykazać się sprytem, kreatywnością i poczuciem humoru. Oczywiście po to, żeby zdobyć nad przeciwnikiem miażdżącą przewagę. Każdy z uczestników musi mieć skończonych 18 lat, drużyny muszą być 4-osobowe I każdy musi być ubrany w strój św. Mikołaja. Droga uczestników konkursu jest naprawdę wyczerpująca. Zadania są zaś związane ze świętami.

Konkurs składa się z 10 dyscyplin, wśród których są: jazda saniami, wspinaczka i wyścig wytrzymałościowy, powszechnie uznawany za najtrudniejszy.

Tegoroczne zawody wygrała drużyna Hugo +4, która otrzymała dość wczesny świąteczny prezent – niezapomniane zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Świętych Mikołajów.

- Jesteśmy szczęśliwi! Zrobiliśmy to!

- Jesteśmy najlepsi na świecie, hura!
Dodano: Wtorek, 3 grudnia 2013 (17:00)
Źródło: INTERIA.TV- © 2013 Associated Press

Reklama