Wiadomości i publicystyka
-
Zobacz film Dwustutysięczne miasto Aracatuba w brazylijskim stanie Sao Paulo zostało sparaliżowane przez kilkudziesięcioosobową bandę złodziei. Bandyci użyli materiałów wybuchowych i długiej broni do napadu na państwowe banki. Aby powstrzymać policję przed kontratakiem napastnicy użyli mieszkańców jako "żywych tarcz".
-
Zobacz film Kapibary to największe żyjące gryzonie. Zamieszkują mokradła wschodniej i centralnej Ameryki Południowej. Rozrastające się miasta wkraczają na naturalne tereny dzikich zwierząt. Ludzie chcą wygodnie żyć na osuszonych terenach, ale kapibary nie zamierzają się wyprowadzić.
-
Zobacz film W nietypowy sposób uczcił pamięć ukochanej cioci hodowca owiec z australijskiego stanu Nowa Południowa Walia. Z powodu lockdownu nie mógł pojechać na pogrzeb cioci, ustawił więc owce w serduszko.
-
Zobacz film Z powodu epidemii koronawirusa drugi rok z rzędu monachijski festiwal piwa „Oktoberfest” został odwołany. Koronawirus nie przeszkodził piłkarzom Bayern Monachium, wznieśli coroczny toast za sukcesy osiągnięte i udany przyszły sezon. Jak przystało na sportowców, toast został wzniesiony piwem bezalkoholowym.
-
Zobacz film „Gladiators NYC”, rycerską walką promują zdrowe zasady i zdrowy styl życia. Były wojskowy i były inwestor giełdowy z banku Morgan Stanley, Daimon DiGrazia zaangażował się w nietypową działalność charytatywną.
-
Zobacz film Zara Rutherford ma przelecieć samolotem sportowym Shark nad 5 kontynentami i 52 krajami. Belgijsko-brytyjska nastolatka zaplanowała samotną, 2-3 miesięczną wyprawę i połączyła to z wyjątkową misją. Przy okazji chce zostać najmłodszą kobietą-pilotem, która samotnie przemierzyła glob w ultralekkim samolocie.
-
Zobacz film Największe firmy motoryzacyjne przesiadają się z aut spalinowych na elektryczne. Event The Quail potwierdza, że szybkie, mocne i bardzo drogie pojazdy mogą być również lepsze dla środowiska. W czasie pandemii producenci samochodów mieli dodatkowy rok na dalszy rozwój swoich elektrycznych i hybrydowych opcji.
-
Zobacz film Aristide Kouame, artysta z Wybrzeża Kości Słoniowej, łączy zamiłowanie do sztuki i środowiska naturalnego. Obrazy tworzy z znalezionych na plaży, wyrzuconych przez ocean klapków.
-
Zobacz film Codziennie przez ręce Wasilija Kokenko z serpentarium w Nowosybirsku przechodzi kilkaset żmij. Herpetolog naciska na mięsień w głowie węża, aby zainicjować ukąszenie i wydobyć jad. Wielokrotnie był już przez gady ugryziony. W regionie Nowosybirska występuje największa, fenotypowo jednorodna populacja żmij pospolitych. Jad jest niezbędnym składnikiem antidotum używanego do ratowania życia po ukąszeniu węży i w innych potrzebnych lekach.
-
Zobacz film Trębacze znów zjechali do serbskiej Guczy. Rozsławione w filamach bałkańskie rytmy, po rocznej przerwie spowodowanej koronawirusem, znów zabrzmiały nad regionem Dragaceva.
-
Zobacz film Plantacje w Kalifornii usychają z braku wody. Ten amerykański stan zapewnia 80% światowej produkcji migdałów, ale wiele wskazuje, że tych popularnych orzechów będzie mniej i będą droższe. Urzędnicy ograniczyli przepisami zarządzanie wodą dla rolnictwa, zmuszając wielu plantatorów do pozostawienia nieobsianych pól.
-
Zobacz film "Niedźwiedzi przytułek" pod Lwowem przygarnął kolejnych podopiecznych. Unikatowy ośrodek działający we współpracy z austriacką organizacją " Four Paws" zajmuje się chorymi i źle traktowanymi niedźwiedziami.
-
Zobacz film Z okazji Światowego Dnia Słonia w położonym nieopodal indyjskiej Agry "słoniowym szpitalu" urządzono degustacje przysmaków. Na stole wylądowały arbuzy, dynie, banany i papaja. Choć zwierzęta z apetytem konsumowały przysmaki, ich opiekunowie dalecy są od radości. Zwierzęta, które trafiają do prowadzonego przez "Wildlife SOS" przytuliska są w opłakanym stanie. Większość zwierząt w ośrodku cierpi na przewlekłe choroby i dolegliwości, które są skutkiem wieloletniego złego traktowania. W kulturze hinduskiej słonie zajmują ważne miejsce, w życiu bywa różnie, często kornakowie, czyli opiekunowie słoni traktują je bardzo brutalnie.
-
Zobacz film Znajdujący się na Sycylii, wulkan Etna, najwyższy w Europie, urósł o 37 metrów. To rezultat zanotowanych w tym roku około 50 epizodów jego dużej aktywności, w trakcie których skumulowała się tam warstwa produktów wybuchu wulkanicznego i lawy.
-
Zobacz film Kierowca kampera zignorował znaki i wjechał pod wiadukt, który był za niski dla tego typu pojazdów. Warte około 400 tys. auto złotych zostało kompletnie zniszczone.
-
Zobacz film Dramatyczne nagranie zrywającego się pod ciężarem samochodu mostu wiszącego powstało w wiosce Urjum na Syberii. Tymczasowy, wiszący most między wioskami Urjum i Urjumskoje powstał po tym, jak powódź zerwała stałą przeprawę. Niestety pogoda nie daje wytchnienia i rzeka znów wezbrała.
-
Zobacz film Muzea Watykańskie wprowadziły obowiązek legitymowania się tzw. „paszportem COVID’owym” dla wszystkich zwiedzających. Watykan obok Tadżykistanu i Turkmenistanu jest krajem, który wprowadził obowiązek szczepień dla wszystkich obywateli, rezydentów i pracowników. Pracownicy Watykanu, którzy odmawiają szczepień, muszą przedstawić medyczny powód braku szczepienia. Niepodporządkowanie się przymusowi szczepień grozi zwolnieniem z pracy. We Włoszech, paszport COVID’owy jest niezbędny dla odwiedzających restauracje, teatry, muzea czy baseny. Od września obowiązek wylegitymowania się „zieloną przepustką” będzie obowiązywał w pociągach, promach i samolotach.
-
Zobacz film Z powodu braku zagranicznych gości, którzy mieli przyjechać do Tokio, japońscy mistrzowie układania kwiatów i papieru przenieśli swoje ekspozycje do centrum prasowego igrzysk. Specjaliści od ikebany i origami chcą zaszczepić drobinki japońskiej kultury przynajmniej wśród dziennikarzy.
-
Zobacz film Rzeka Chicago zażółciła się od gumowych kaczuszek, które wystartowały w "Duck Derby". W ten sposób opiekująca się niepełnosprawnymi, młodymi sportowcami fundacja zbiera pieniądze. Udało się zebrać ponad 310 tys. USD.
-
Zobacz film Są małe ale bardzo niebezpieczne. Nawet niewinny spacer do parku czy lasu może zakończyć się nieproszonym gościem. Kleszcze w tym roku zaraziły boreliozą już 5000 osób. Przenoszą też inną niebezpieczna chorobę - odkleszczowe zapaleniu mózgu. Jak reagować na ukąszenia?
Złożył "owczy hołd". Niesamowity efekt
W nietypowy sposób uczcił pamięć ukochanej cioci hodowca owiec z australijskiego stanu Nowa Południowa Walia. Z powodu lockdownu nie mógł pojechać na pogrzeb cioci, ustawił więc owce w serduszko.
Dodano:
Piątek, 27 sierpnia 2021 (11:15)