Złote Globy: "La La Land" i "Moonlight" najlepsze

Złote Globy przyznaje Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA). W tym roku wręczono je po raz 74. Ceremonia odbyła się w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego (8/9 stycznia 2017).

Najlepszym filmem dramatycznym został obraz "Moonlight" w reżyserii Barry'ego Jenkinsa.

"La La Land" triumfował w kategorii najlepsza komedia lub musical. Twórcę tego filmu, Damiena Chazelle'a, nagrodzono dwoma Złotymi Globami: za reżyserię i scenariusz. Film zwyciężył również w kategoriach najlepsza muzyka i piosenka.

Triumfowali także aktorzy, którzy zagrali główne role w "La La Land". Złoty Glob dla najlepszej aktorki w komedii lub musicalu otrzymała Emma Stone. Pierwszy raz w swej karierze Złotego Globa odebrał Ryan Gosling za najlepszą rolę w filmie "La La Land".

Najlepszym aktorem w filmie dramatycznym został Casey Affleck, za rolę w obrazie "Manchester by the Sea". To pierwszy Złoty Glob w jego karierze.

Za najlepszą aktorkę uznano Isabelle Huppert za rolę w filmie Paula Verhoevena "Elle". Film otrzymał również nagrodę w kategorii najlepszy film zagraniczny.

Meryl Streep, trzykrotna laureatka Oscara, która miała już na swym koncie osiem Złotych Globów, została podczas ceremonii w Los Angeles nagrodzona honorowym Złotym Globem za całokształt twórczości.
Dodano: Poniedziałek, 9 stycznia 2017 (08:17)
Źródło: Golden Globe Awards clips provided by The Hollywood Foreign Press Association and DCP Rights, LLC - © 2016 Associated Press

Reklama