Źle wykonana depilacja laserowa może skutkować groźnymi powikłaniami!

Depilacja laserowa to ogromna wygoda i trwały efekt - ale, niestety, niepozbawiona ryzyka. Jeśli gabinet, który wybierzemy, posiada nieodpowiedni sprzęt, a osoby wykonujące zabieg nie przeszły szkoleń bądź mają zbyt małe doświadczenie, zabieg może skończyć się nawet oparzeniami skóry, powstaniem podrażnień, blizn lub bliznowców!

- Są to zmiany na skórze, które bardzo długo zostają na naszym ciele i często nie jesteśmy w stanie ich usunąć. Dlatego uważnie wybierajmy gabinet i sprzęt - mówi Alicja Markowska, kosmetolog. – Należy zwrócić uwagę na to, czy dany sprzęt medyczny, który jest używany podczas zabiegu, posiada certyfikaty: ISO, CE oraz nadane przez FDA, czyli Food and Drug Administration. Jest to organizacja, której pozytywna opinia świadczy o bardzo wysokim standardzie oraz braku negatywnego wpływu na organizm i zdrowie. Należy także sprawdzić, kto wykonuje dany zabieg. Taka osoba powinna mieć odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie w tej dziedzinie. Atutem będzie możliwość konsultacji z lekarzem, który w razie wątpliwości odpowie na pytania – radzi specjalistka.

Depilacja laserowa, zwana także epilacją laserową, polega na usunięciu włosków wraz z cebulkami, co skutkuje trwałym usunięciem owłosienia. Wykonuje się ją za pomocą lasera diodowego. Wytwarza on wiązkę światła, która jest pochłaniana przez melaninę, czyli naturalny barwnik włosa, i pod wpływem temperatury niszczy cebulkę. Zabiegi wykonujemy co 9-10 tygodni. – Metoda laserowa jest dobra dla osób, które muszą często wykonywać depilację i mają dość powtarzania zabiegu lub źle znoszą na przykład depilację woskiem lub za pomocą maszynki - mówi Alicja Markowska.

W profesjonalnym miejscu przed zabiegiem zostanie przeprowadzony z klientem szczegółowy wywiad dotyczący jego zdrowia. Osoby, które cierpią na padaczkę, bielactwo, łuszczycę lub są w ciąży nie mogą poddać się takiej depilacji. Na pierwszy spotkaniu klient powinien dostać także informacje o tym, jak będzie wy
Dodano: Środa, 25 lutego 2015 (10:19)
Źródło: Newseria Lifestyle- Newseria Lifestyle
Reklama