Ziobro krytykuje Morawieckiego. Buda w "Gościu Wydarzeń": Kwieciste słowa

"Nie zgadzamy się, by obrona taniej energii była przedstawiana jako polexit. Premier Morawiecki zgodził się na zaostrzenie polityki klimatycznej UE. Chcieli tego Niemcy, Tusk i lewica. Dlatego mamy dziś drożyznę i inflację" - napisała w środę na Twitterze Zbigniew Ziobro. Bogdan Rymanowski zauważył w rozmowie z Waldemarem Budą, że minister sprawiedliwości skrytykował obecnego premiera.

- To są kwieciste słowa, ale mówiąc o argumentach wiemy, z czego to wynika. Jeśli chodzi o certyfikaty ETS, one zdrożały, ale nie zdrożały aż tak mocno, żeby wpływały w ten sposób na inflację. Dzisiaj jest poniżej 100 zł jeden certyfikat. Cena energii zdrożała 4, 5-krotnie. Więc ja nie popieram tego zdania - stwierdził minister rozwoju i technologii.

- Pan minister (Ziobro - red.) zawsze wyraża wyraziste stanowisko, chce się przebić z komunikatem i każdy ma do tego prawo. My analizujemy to chłodno, odpowiadając za gospodarkę, analizujemy przyczyny, że luty, marzec to jest ostatnia "górka" inflacyjna. Będzie ona spadała - wskazał Buda, po czym dodał, że "możemy zamknąć rok na poziomie jednocyfrowej inflacji".

- Jesteśmy u szczytu. Teraz może być tylko lepiej - podkreślił w programie "Gość Wydarzeń".
Dodano: Środa, 15 marca (20:33)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama