Zgorzelski w "Śniadaniu Rymanowskiego" o raporcie C40 Cities: Polityczne pierdoły

Goście Bogdana Rymanowskiego rozmawiali na temat słów Jarosława Kaczyńskiego i odpowiedzi Rafała Trzaskowskiego w sprawie propozycji organizacji C40 Cities, zgodnie z którą miałoby zostać wprowadzone m.in. ograniczenie spożywania mięsa, nabiału, liczby posiadanych aut i ubrań.

- Cała ta aferka związana z tym raportem to są, można tak powiedzieć, polityczne pierdoły. To kompletnie nie ma żadnego znaczenia w wymiarze rzeczywistym, ale pewnie ma w wymiarze politycznym, bo może kto się nabierze na to, że Trzaskowski wprowadzi w Warszawie ograniczenia, tak jak to prezes Kaczyński mówi, gorsze niż za stanu wojennego - mówił w programie "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii" wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL.

Zgorzelski zaznaczył, że politycy PiS są "zakładnikami swoich zabobonów", co można zobaczyć na przykładzie energetyki wiatrowej. Miała być ona "obrzydzana" Polakom i zablokowana przez polityków PiS, co odbija się na podejmowanych dzisiaj decyzjach. Przykładem na potwierdzenie teorii o "zakładnikach zabobonów" ma być także wykorzystanie przez polityków PiS społeczności LGBT.

- Pewnie znajdzie się jakiś tam odsetek procenta ludzi, którzy powiedzą: "tak, faktycznie, jeśli Kaczyński powiedział, że Trzaskowski będzie kartki na żywność w Warszawie wprowadzał na mięso, to może coś jest na rzeczy". Oczywiście jest to bzdura, której używać się będzie do kampanii wyborczej - dodał.
Dodano: Niedziela, 19 lutego (12:26)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama