Zgorzelski w Polsat News: Rada Medyczna miała coraz bardziej jałowy charakter

W sobotę szef KPRM Michał Dworczyk nie zgodził się z naukowcami mówiąc, że "współpraca z Radą Medyczną była bardzo intensywna, a 80 proc. jej rekomendacji zostało wprowadzonych w życie".
Bogdan Rymanowski w swoim programie "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii" zapytał swoich gości, kto ma rację, a kto mija się z prawdą. Pierwszy odpowiedział Radosław Fogiel (PiS): - Nie mam dodatkowej wiedzy na ten temat, bo na posiedzeniach Rady Medycznej mnie nie było, ale też nie mam powodów, żeby nie wierzyć słowom szefa kancelarii premiera, pod którą ta rada funkcjonowała.
Na pytanie, czy jest zszokowany decyzją, odpowiedział, że "musimy pamiętać, że to było ciało doradcze. Rząd w procesie podejmowania decyzji konsultował się z bardzo wieloma środowiskami Rady Medycznej, edukacji czy gospodarczymi, a koniec końców to politycy podejmują decyzje. Wicerzecznik PiS dopytywany o to, kto - jego zdaniem - powinien w takim przypadku podejmować decyzję, czy politycy, czy lekarze specjaliści, odpowiedział, że "lekarze specjaliści podejmują decyzje w szpitalu, a jednak jeśli chodzi o kwestie prawa i decyzji rządowych, to decydyją wybrani w demokratycznych wyborach przedstawiciele obywateli".
Według wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego (PSL) "jeżeli dowody naukowców są sprzeczne z postawą rządu, to tym gorzej dla tych dowodów". Ludowiec stwierdził, że "to dlatego profesorowie zrezygnowali z udziału w tej radzie, która ich zdaniem miała coraz bardziej jałowy charakter".
Dodano: Poniedziałek, 17 stycznia (11:59)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama