Zdrowe śniadanie? Nigdy nie jedz tego na pusty żołądek!

Dieta jest dla naszego organizmu bardzo ważna, dlatego tym bardziej należy zwracać uwagę na to, co można jeść, a czego absolutnie nie wolno spożywać na pusty żołądek.

Pyszna i pożywna? Kanapki na pewno zaspokoją głód, ale nie wybieraj tych z szynką lub kiełbasą. Pakowane mięso zawiera bardzo dużo szkodliwych substancji i ogromną ilość soli. Twój pusty żołądek nie jest przygotowany na taką ilość chemii. Zamiast wędlin wybieraj ryby lub pierś z kurczaka.

Batoniki, muffinki, pączki i jeszcze ciastko na osłodę poranka? Nigdy nie jedz tego na czczo! Po przebudzeniu trzustka wytwarza bardzo małą ilość insuliny, dlatego słodkie śniadania mogą prowadzić nawet do cukrzycy!

Czy wiesz, jak bardzo, po zjedzeniu czerwonego mięsa, ucierpi twój organizm? Pusty żołądek nie strawi tak ciężkiego posiłku! Steki radzimy odłożyć na obiad.

Musli, płatki z mlekiem – idealne, pełnowartościowe śniadanie? To mit. Spożywanie słodkich płatków i gotowych musli nie wpłynie korzystnie na wygląd twojej figury ani na twoje samopoczucie. Wcale się nimi nie najesz, wręcz przeciwnie – pobudzą apetyt.

Orzeźwiające i smaczne cytrusy są idealnym źródłem witamin, pod warunkiem, że nie jesz ich na czczo. Pomarańcze i mandarynki zostaw na drugie śniadanie. Te owoce zjedzone na pusty żołądek mogą wywołać alergię, a nawet nieżyt żołądka.

Nie jedz na śniadanie surowych warzyw. Skórka pomidora, papryki lub ogórka może podrażnić twój żołądek, a zawarte w nich kwasy doprowadzą go do ruiny. Jeśli lubisz warzywne poranki, zjedz je w omlecie lub usuń z nich skórkę.

Nadaje potrawom smaku i jest naturalnym lekarstwem… Ale radzimy – nie jedz czosnku na śniadanie. Jest warzywem ciężkostrawnym, w dodatku zawiera alicynę, która nie tylko odpowiada za jego intensywny zapach, ale wzmaga też skurcze żołądka i działa wzdymająco.
Dodano: Środa, 11 maja 2016 (14:29)
Źródło: INTERIA.TV- Interia.tv

Reklama