Zbigniew Kuźmiuk: Nie jesteśmy święci. Reagujemy na nieodpowiedzialne wyskoki

"Minister Cieślak już nie jest ministrem, więc rozumiem, że reagujemy na tego rodzaju nieodpowiedzialne wyskoki" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, pytany o wypowiedzi Edwarda Siarki i "aferę" na poczcie z Michałem Cieślakiem. "Nie jesteśmy święci" - stwierdził gość Roberta Mazurka.

Edward Siarka zaprasza Polaków do palenia chrustem, a Michał Cieślak domagał się zwolnienia naczelniczki poczty w Pacanowie. Te sytuacje zostały ucięte w zarodku, minister Cieślak już nie jest ministrem, więc rozumiem, że reagujemy na tego rodzaju nieodpowiedzialne wyskoki - mówił Kuźmiuk.

W sprawie węgla zdaje się, że dzisiaj będzie propozycja pokazująca, że jednak dbamy o Polaków i zaproponujemy system, który pozwoli ludziom, ogrzewającym swoje mieszkania węglem, kupić ten węgiel po godziwych cenach - dodał.

Kuźmiuk był pytany o expose premier Beaty Szydło, która obiecała w nim m.in. pracę i pokorę. Nie jesteśmy święci i zdarzają się sytuacje i ludzie, którzy z tej deklaracji się wyłamują. Jeszcze raz powtórzę: nie jesteśmy święci - bronił się europoseł.

Jak zapewniał, objazd PiS po kraju i spotkania z wyborcami nie są reżyserowane. Na prezesa Jarosława Kaczyńskiego przychodzą ludzie, którzy są jego fanami. Można go słuchać godzinami. To nie jest propaganda, to są autentyczne spotkania z ludźmi. Te spotkania ciągną się godzinami. To są odpowiedzi na pytania, to są rozmowy bezpośrednie po tych spotkaniach - mówił gość RMF FM.

Odniósł się też do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, przeciwko komu zbroją się Niemcy. Kaczyński mówił, że "nie wie, czy Niemcy chcą się zbroić przeciw Rosji, czy przeciw nam". Niemcy wreszcie doszli do wniosku, że powinni przeznaczać 2 proc. PKB na zbrojenia, bo ich piloci nie mają na czym latać. Jesteśmy w jednym bloku obronnym. Prezes naprawdę potrafi prowadzić tak rozmowę, żeby zainteresować nią słuchaczy. To był raczej chwyt - ocenił Kuźmiuk.
Dodano: Poniedziałek, 13 czerwca 2022 (09:50)
Źródło: RMF FM- RMF
Reklama