Zbigniew Gryglas w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Zbigniew Gryglas, były poseł Nowoczesnej, a od 2017 roku wiceprezes partii Porozumienie, był gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

Zbigniew Gryglas: Jestem dumny, że głosowałem za ustawą o IPN. Ona nie będzie martwa

"Jestem bardzo dumny, że głosowałem za ustawą (o IPN - przyp. red.). Ona nie będzie martwa" – mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były poseł Nowoczesnej, a od 2017 roku wiceprezes partii Porozumienie – Zbigniew Gryglas. "To narzędzie, które pozwoli nam na obronę dobrego imienia Polski" - podkreśla w rozmowie z Marcinem Zaborskim. Co sądzi o słowach Marszałka Senatu, że ustawa o IPN nie będzie działać, dopóki nie będzie wyroku Trybunału Konstytucyjnego?
"Ważne jest, żebyśmy werdykt (dot. ustawy o IPN) Trybunału Konstytucyjnego usłyszeli. To jest czas na to, by prowadzić dialog głównie ze stroną izraelską, ale także z naszymi sąsiadami Ukraińcami". Czy to nie nawoływanie do tego, by prokuratorzy nie wykonywali swoich obowiązków? "Mam nadzieję, że działanie tej ustawy będzie prewencyjne. (...) Wyrok Trybunału Konstytucyjnego (dot. ustawy o IPN), jak myślę, będzie stosunkowo szybko. Nie twórzmy sztucznych problemów" - odpowiada, podkreślając, że rozumie intencje Stanisława Karczewskiego.
Dodano: Wtorek, 20 lutego 2018 (18:55)
Źródło: RMF

Reklama