Sylwia Spurek w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Sylwia Spurek, Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania, była gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie RMF FM.

Zastępczyni RPO: Musimy ruszyć temat faszyzmu, ksenofobii, rasizmu

"Musimy ruszyć temat faszyzmu, ksenofobii, rasizmu w Polsce, bo ten problem jest" - powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Sylwia Spurek, Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania. "Nie tylko powinniśmy skuteczniej ścigać i karać sprawców, ale powinniśmy też edukować. Nie tylko o Holokauście - to nie jest tylko edukacja o historii. To powinna być edukacja o prawach człowieka, o równości, o inności, o tolerancji" - dodała.

"Edukacji antydyskryminacyjnej w polskiej szkole brakuje" - podkreśliła rozmówczyni Marcina Zaborskiego. "Rok temu usunięto z rozporządzenia dot. podstawy programowej informację i obowiązek wdrażania przez szkoły edukacji antydyskryminacyjnej. Ten obowiązek wynika z aktów prawa międzynarodowego. Już wcześniej, przed usunięciem tego z rozporządzenia, mieliśmy sygnały od nauczycieli, którzy próbowali to wdrażać, że są krytykowani" - przyznała.
Dodano: Poniedziałek, 22 stycznia 2018 (19:10)
Źródło: RMF

Reklama