Zandberg: Polska jest smutnym rekordzistą w liczbie zgonów. To jest polityka nieetyczna

„Mamy już w Polsce obowiązkowe szczepienia. One obowiązują w przypadku kilku chorób, więc tu nie ma pytania, jak to zrobić, tu jest pytanie o wolę polityczną” - mówił o sprawie obowiązkowych szczepień na Covid-19 Adrian Zandberg, który był gościem Tomasza Terlikowskiego w Popołudniowej Rozmowie RMF FM. „Polska jest smutnym rekordzistą w liczbie zgonów, jeśli chodzi o nasz kontynent. To jest porażka” - zaznaczył poseł partii Razem.
"Chciałbym, żebyśmy prowadzili równie skuteczną walkę jak w Danii, która ma bardzo wysoki poziom wyszczepienia, ale też dlatego, że środki zaradcze wprowadzono tam odpowiednio wcześnie. Myśmy ostrzegali, kiedy takie kraje jak Dania, takie obostrzenia wprowadzały. Nie uchroniliśmy się w Polsce przed najgorszym" - mówił Zandberg.
Rozmówca RMF FM przyznał, że w przypadku obowiązkowych szczepień, "pewnie pan Braun, czy jacyś radykalni, skrajni fanatycy, by tych szczepień odmówili. Ale wystarczająco wielu Polaków by się zaszczepiło, byśmy byli w stanie utrzymać sytuację pod kontrolą".
"Dziś w parlamencie posłanka Prawa i Sprawiedliwości zaczęła podważać sens szczepień" - mówił Zandberg.
Czy jest szansa na wprowadzenie ustawy o obowiązkowych szczepieniach? "Nie widziałem tej ustawy i mam wrażenie, że nikt jej jeszcze nie zobaczył, nawet politycy PiS-u. Rozwiązania są już dramatycznie spóźnione. Rząd mówi, że posłucha rozwiązań, wszyscy czekają na ustawę, a ustawa w Sejmie się nie pojawia" - powiedział.
"Żeby uniknąć kłopotów w Zjednoczonej Prawicy, można poświęcić życie tysięcy osób. To jest świadome zabijanie ludzi, którzy są słabsi. To jest polityka nieetyczna. Polska jest smutnym rekordzistą, jeśli chodzi o nasz kontynent. Jeśli chodzi o Covid-19, to jest porażka" - podkreślił.

„Jest oczywiste, że Sejm w tej sytuacji, kiedy jest podważana integralność terytorialna Ukrainy, jasno i wyraźnie powinien opowiedzieć się za tym, że ta integralność terytorialna jest niepodważalna. Mam nadzieję, że ci, który do tej pory chcieli t
Dodano: Środa, 26 stycznia 2022 (21:53)
Źródło: RMF FM- RMF
Reklama