"Zamieszkanie"
-
Zobacz film Kiedy Monika Pastuszko została mamą, szybko okazało się, że jej miasto nie wygląda już tak jak przed porodem. Ławki niby są, ale ustawione nie tam gdzie trzeba. Restauracje niby działają, ale nie bardzo można w nich zjeść. Place zabaw nie są wcale atrakcyjne, a toalet publicznych nie ma prawie w ogóle. Doświadczenia związane z macierzyństwem w mieście opisała w książce „Matka polka sika w krzakach. Przygody z dzieckiem w mieście wysokich krawężników, nieczynnych toalet i zepsutych wind” i choć tytuł brzmi żartobliwie, podczas lektury nie zawsze jest do śmiechu.
-
Zobacz film Jeeśli Kraków to Wawel, jeśli Wrocław to Rynek Główny, a jeśli Warszawa to most Świętokrzyski – jeszcze dekadę, dwie temu tak wyglądały filmowe wizytówki polskich miast. Dzisiaj pocztówkowe kadry ustępują miejsca przestrzeniom o wiele mniej oczywistym, ale nie mniej atrakcyjnym. O tym jaka architektura ma szansę na filmową karierę i jak budynki trafiają na wielki i mały ekran rozmawiamy w tym odcinku podcastu "Zamieszkanie". Gościem odcinka jest Szymon Witkowski, który w Kraków Film Commission odpowiada m.in. za realizację planów zdjęciowych, bazy firm i lokacji. "Zamieszkanie" to podcast wideo, w którym z zaproszonymi ekspertkami i ekspertami rozmawiamy o architekturze i jakości przestrzeni, w której żyjemy. Nowe odcinki podcastu można oglądać w każdą środę o godzinie 20 na stronie głównej Interii, a archiwalne nagrania dostępne są w serwisie Styl portalu Interia.
-
Zobacz film Sztuczna inteligencja wpływa na to jak pracujemy, uczymy się, spędzamy wolny czas. Naiwnością byłoby więc twierdzić, że nie zmieni również sposobu w jaki projektujemy nasze domy i mieszkania. W nowym odcinku podcastu „Zamieszkanie” razem z Magdaleną Pińczyńską – projektantką, architektką wnętrz, dziekanem wydziału interdyscyplinarnego uniwersytetu SWPS w Krakowie, rozmawiamy o tym jak sztuczna inteligencja może zmienić przestrzeń, w której żyjemy.
-
Zobacz film 43 lata – w takim wieku jest przeciętny Polak. Nic nie wskazuje na to, żebyśmy jako społeczeństwo mieli odmłodnieć, a wręcz przeciwnie - jesteśmy jednym z najszybciej starzejących się narodów Europy. To, co niektórzy nazywają "demograficznym tsunami" stawia przed nami wyzwania nie tylko w obszarze gospodarki i ochrony zdrowia, ale również architektury. Jakie powinny być miasta, by ich mieszkańcy żyli nie tylko długo, ale również szczęśliwie? O tym w nowym odcinku podcastu "Zamieszkanie" opowiada Agnieszka Labus – architektka i badaczka, założycielka Fundacji LAB 60+, wykładowczyni Politechniki Śląskiej.
-
Zobacz film "Lary i Penaty — o budowaniu poczucia bezpieczeństwa w architekturze" – to tytuł wystawy, którą od 10 maja będzie można oglądać w Pawilonie Polskim na Biennale Architektury w Wenecji. O idei ekspozycji oraz o tym, jak przez wieki próbowaliśmy chronić swoje domy i mieszkania, opowiadają Aleksandra Kędziorek i Krzysztof Maniak, współtwórcy ekspozycji (wraz z Katarzyną Przezwańską i Maciejem Siudą). "Zamieszkanie" to podcast wideo, w którym z zaproszonymi ekspertkami i ekspertami rozmawiamy o architekturze i jakości przestrzeni, w której żyjemy. Nowe odcinki podcastu można oglądać w każdą środę o godzinie 20 na stronie głównej Interii, a archiwalne nagrania dostępne są w serwisie Styl portalu Interia.
Polskie budynki filmowym hitem. Przyciągają ekipy z całego świata
Jeeśli Kraków to Wawel, jeśli Wrocław to Rynek Główny, a jeśli Warszawa to most Świętokrzyski – jeszcze dekadę, dwie temu tak wyglądały filmowe wizytówki polskich miast. Dzisiaj pocztówkowe kadry ustępują miejsca przestrzeniom o wiele mniej oczywistym, ale nie mniej atrakcyjnym. O tym jaka architektura ma szansę na filmową karierę i jak budynki trafiają na wielki i mały ekran rozmawiamy w tym odcinku podcastu "Zamieszkanie". Gościem odcinka jest Szymon Witkowski, który w Kraków Film Commission odpowiada m.in. za realizację planów zdjęciowych, bazy firm i lokacji.
"Zamieszkanie" to podcast wideo, w którym z zaproszonymi ekspertkami i ekspertami rozmawiamy o architekturze i jakości przestrzeni, w której żyjemy. Nowe odcinki podcastu można oglądać w każdą środę o godzinie 20 na stronie głównej Interii, a archiwalne nagrania dostępne są w serwisie Styl portalu Interia.