Zamiast piersi z kurczaka będziemy jeść owady? Tak, to realne

Białko zawarte w owadach jest tak samo zdrowe jak to, które występuje w rybach czy mięsie. Fakt, że Polacy go nie spożywają, wynika z uprzedzeń. Ale, jak przewiduje ekspert, nasze nawyki kulinarne zmienią się, gdy na świecie zacznie brakować jedzenia, do jakiego przywykliśmy. Wówczas ratunkiem będzie zamienny pokarm.

Zdrowa dieta to taka, która jest dobrze zbilansowana i urozmaicona. Jak podkreśla Marianna Hall z poradni dietetycznej JeszFresh, produkty funkcjonalne spełniają swoje zastosowanie, dlatego nie powinny wywoływać kontrowersji. Mogą być zaliczane do żywności konwencjonalnej, bogatej w konkretne składniki odżywcze lub mineralne. W porównaniu do tradycyjnych pokarmów, wyroby funkcjonalne zawierają więcej elementów wzmacniających organizm, np. witamin lub nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dlatego, zapobiegają wielu niedoborom w naszym jadłospisie, a także zmniejszają ryzyko występowania chorób dietozależnych, np. cukrzycy lub miażdżycy.

– W perspektywie kolejnych 50 czy też 70 lat, ilość ludności na świecie może wzrosnąć, a masowa produkcja np. zbóż, owoców, warzyw, ziaren czy pestek może znacząco stracić na swojej jakości. Wówczas żywność funkcjonalna sprawdzi się jako alternatywna forma pokarmu. Może zastąpić tradycyjne pożywienie, bez negatywnych skutków dla zdrowia, gdyż jej korzystne działanie na funkcjonowanie organizmu zostało już udowodnione w badaniach naukowych – mówi Marianna Hall.
Dodano: Wtorek, 17 stycznia 2017 (10:50)
Źródło: MondayNews- MondayNews
Więcej na temat:kurczak | owady | dieta
Reklama