Zabiegi oparte na wypełniaczach najpopularniejsze w medycynie estetycznej

W ostatnich latach globalny rynek medycyny estetycznej zanotował wzrost o około 8,2 proc. Szacuje się, że podobna dynamika będzie się także utrzymywać w najbliższych latach. Medycyna estetyczna to już nie tylko zabiegi upiększające. Wyniki badań laboratoryjnych coraz częściej przyczyniają się do sukcesu innych dziedzin medycyny, jak na przykład ginekologii estetycznej czy urologii.

Ze statystyk wynika, że w ubiegłym roku największą popularnością cieszyły się zabiegi bazujące na wypełniaczach, m.in. kwasie hialuronowym. Stanowiły one 21 proc. zabiegów. Specjaliści szacują natomiast, że w najbliższych latach wzrośnie zainteresowanie zabiegami konturowania ciała – do 2020 roku nawet o 16,4 proc. W Polsce coraz więcej osób decyduje się również na zabiegi gwarantujące naturalny wygląd, tzw. „french look”, i potraktowanie twarzy jako całości, a nie pod kątem jednego obszaru.

Najczęściej z zabiegów medycyny estetycznej korzystają osoby w przedziale wiekowym 45–55 lat. Głównie decydują się na nie kobiety, które stanowią aż 98 proc. pacjentów. Te proporcje jednak stopniowo się zmieniają, dzięki coraz szerszej gamie typowo męskich zabiegów.
Dodano: Czwartek, 16 marca 2017 (09:41)
Źródło: Newseria Lifestyle- Newseria Lifestyle
Więcej na temat:medycyna estetyczna

Reklama