DW: Wideo dnia
-
Zobacz film Nowe prawo, pozwalające pracodawcy zlecać pracownikowi nawet 400 godzin nadliczbowych, ma być środkiem zaradczym na brak rąk do pracy na Węgrzech. Tymczasem prawo nie podoba się ani pracownikom, ani ekspertom, a nawet samym pracodawcom.
-
Zobacz film Ci ludzie przeżyli pierwszą falę tsunami, które spustoszyło zachodnie wybrzeże Jawy. Jednak wkrótce pojawiły się kolejne problemy. - Woda zaczęła przybierać około szóstej rano - mówi mieszkaniec Johnny Freddie. - Nasza wioska jeszcze nigdy nie była tak podtopiona - dodaje.
-
Zobacz film Czym dla Niemców jest patriotyzm? Czy nasi zachodni sąsiedzi czują się patriotami? Zobaczcie, co odpowiedzieli.
-
Zobacz film Tuż przed upływem 2018 zostaje zamknięta ostatnia kopalnia węgla w niemieckim Bottrop. Dla górników to ogromna trauma. „Żal serce ściska” – przyznają.
-
Zobacz film Julia Dorny została mistrzynią świata w mieszanych sztukach walki (MMA). Ile trzeba trenować, zdobyć tytuł? I o co chodzi w MMA?
-
Zobacz film Potomkowie rdzennych mieszkańców Kanady to często członkowie narkotykowych gangów. Pastor Spurgeon Root pomaga młodym ludziom wyjść na prostą i zerwać z nałogami.
-
Zobacz film Andreas Schwartz był jedną z ofiar zamachu na jarmark świąteczny w Berlinie w 2016. Teraz opowiada o swoich przeżyciach.
-
Zobacz film Bezdomnych nie stać na weterynarza dla swoich czworonogów, a przecież często pies to jedyny ich przyjaciel. Niemka Jeanette Klemmt oferuje w mobilnym ambulansie darmową pomoc.
-
Zobacz film Zapytaliśmy Niemki wprost - dlaczego się nie malują? Oto rozwiązanie zagadki.
-
Zobacz film Jak mieszkańcy Wielkiej Brytanii patrzą na zbliżający się brexit? Tymczasem, jak donosi RMF, Komisja Europejska przyspiesza przygotowania do tzw. twardego brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii bez porozumienia. To rezultat pierwszego dnia szczytu Unii Europejskiej. Bruksela w środę 19 grudnia opublikuje dokument na temat przygotowań do scenariusza braku porozumienia.
-
Zobacz film Dwóch pilotów - inwalidów, sześć kontynentów. W ciągu dziesięciu miesięcy planują oni pokonać dystans 80 tys. km. "Od wypadku przed 20 laty nie siadłem za stery - jak mogłem być taki głupi, przecież tu jestem najszczęśliwszy"- mówi szykujący się do wyczynu pilot.
-
Zobacz film Ta niemiecka rodzina chce zmniejszyć emisję wytwarzanego przez siebie CO2 o 40%. i twierdzi, że jest wiele sposobów na redukcję szkodliwego związku.
-
Zobacz film Naukowcy z Uniwersytetu w Teksasie potraktowali pszczoły glifosatem w stężeniu odpowiadającym temu, jakie stosuje się na polach. Zobaczcie, co się stało.
-
Zobacz film Łucja Barwikowska ma 92 lata i jest jedną z ostatnich trzech ocalałych z obozu koncentracyjnego Uckermark w Niemczech. O swoich przeżyciach opowiedziała w wywiadzie z Deutsche Welle.
-
Zobacz film Ogromna presja nauki i stres na uczelni sprawiają, że wielu młodych ludzi popełnia samobójstwo. Ich liczba poraża. W reportażu przygotowanym przez redakcję Dutsche Welle widzimy, z czym borykają się młodzi Koreańczycy. Ale problemy są globalne. Polska jest na drugim miejscu w Europie pod względem samobójstw nieletnich. Zestawienie opublikowane w "Dzieci się liczą 2017 - Raporcie o zagrożeniach bezpieczeństwa i rozwoju dzieci w Polsce" na pierwszym miejscu wymienia Niemcy. W 2014 roku doszło tam do 224 prób samobójczych osób poniżej 19 roku życia zakończonych śmiercią. W tym samym czasie w Polsce zanotowano 209 takich przypadków. Trzecie miejsce niechlubnej listy zajmuje Francja, kolejne są: Wielka Brytania, Włochy oraz Hiszpania. Ostatnie trzy miejsca, a zarazem najniższe statystyki mają: Norwegia, Serbia oraz Słowenia.
-
Zobacz film Czy Niemcy są zadowoleni z Unii, czy widzą siebie w roli hegemona Unii? Co musiałoby się stać, aby doszło do germanexitu? O to wszystko zapytaliśmy Niemców.
-
Zobacz film Tam, gdzie niektórzy widzą same śmieci, on widzi skarby. Jego znaleziska są warte nawet 1300 euro. Z tego utrzymywał wielopokoleniową rodzinę. Teraz grozi mu bieda.
-
Zobacz film Zastraszają, kradną, biją, handlują narkotykami – w obozie Moria dla uchodźców na wyspie Lesbos powstała siatka dżihadystów, którzy podają się za bojowników tzw. Państwa Islamskiego. – W obozie żyje wielu bojowników Państwa Islamskiego. Sprzedają narkotyki, zarabiają, handlując między innymi smartfonami – mówi Ahmad, pochodzący z Iraku.
-
Zobacz film Kiedy powiedział o chorobie matce, usłyszał "A pokładaliśmy w tobie tyle nadziei". Po jedenastu latach młody Rosjanin wychodzi ze swoją chorobą na ulicę. Zobacz, co go spotkało.
-
Zobacz film Już od lat w niektórych częściach Serbii woda pitna jest zatruta rakotwórczym arsenem. Jego zawartość jest nawet 27 razy wyższa niż dopuszczalny limit. Zagrożonych jest około miliona mieszkańców.
Z ton śmieci wyławia prawdziwe skarby
Tam, gdzie niektórzy widzą same śmieci, on widzi skarby. Jego znaleziska są warte nawet 1300 euro. Z tego utrzymywał wielopokoleniową rodzinę. Teraz grozi mu bieda.
Więcej na temat:skarby