"Wydarzenia": Ustawa medialna w Sejmie. Kiedy głosowanie?

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji miał być przedmiotem debat sejmowych. Od początku nie było jednak jasne, czy będą one miały miejsce na rozpoczętym się w środę 35. posiedzeniu. Nadzieję taką wyrażał rzecznik rządu Piotr Müller. Dyskusję przesunięto na sierpień, czego spodziewał się wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Opozycja mówi o rozłamie w koalicji rządzącej. Poprawek chce Jarosław Gowin. Również swoje poprawki zgłosił Paweł Kukiz.
"Jedno, co budzi poważny niepokój w obecnym brzmieniu projektu ustawy, to niebezpieczeństwo, że akcje w mediach prywatnych (objętych ustawą o radiofonii i telewizji) mogłyby wykupywać spółki skarbu państwa, czyli w praktyce ich szefostwo- nominaci partii politycznych. Tak jak miało to miejsce przy zakupie przez »Orlen« grupy Polska Press" - stwierdził w mediach społecznościowych.
Jak tłumaczył, "żeby tego niebezpieczeństwa uniknąć składamy poprawkę, której treść i uzasadnienie przedstawiam poniżej. Mam nadzieję, że Sejm zagłosuje za naszą poprawką, która WYKLUCZA możliwość »upaństwowienia« mediów prywatnych. Jeśli jednak ta poprawka uchwalona nie zostanie, to trudno będzie mi poprzeć całą ustawę".
Dodano: Środa, 21 lipca 2021 (20:53)
Źródło: Polsat News- Polsat News
Więcej na temat:Wydarzenia | ustawa medialna | lex TVN
Reklama