"Wydarzenia": Ośmiolatek maltretował kota. Tłumaczył, że jest zawodnikiem MMA i musi ćwiczyć

Drastyczne nagranie przedstawiające znęcanie się nad kotem trafiło do internetu. Na filmie widać chłopca, który podrzuca i kopie kota. W tle słychać śmiech. To prawdopodobnie jego starszy, 14-letni kolega, który nagrywał scenę.
- Ten materiał został oczywiście zabezpieczony przez policję, funkcjonariusze ustalili osoby uczestniczące w tym zdarzeniu, które są na tym filmiku, okazało się, że są to osoby nieletnie - powiedział Polsat News komisarz Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.
Chłopiec, który znęcał się na kotem ma osiem lat. Sprawę na policję zgłosiło bydgoskie stowarzyszenie Animals. - Zadziałaliśmy szybko, uważaliśmy, że istnieje zagrożenie życia tego kota - powiedziała Joanna Studzińska z Bydgoskiego Klubu Przyjaciół Zwierząt Animals. Aktywiści organizacji zastali w mieszkaniu, w którym powstało nagranie, matkę i jej trójkę dzieci w tym ośmiolatka, który maltretował zwierzę.
Aktywistka powiedziała "Wydarzeniom", że chłopiec nie wykazywał żadnej skruchy, nie był zainteresowany wyjaśnieniami ani rozmową.
Dodano: Wtorek, 10 sierpnia (21:26)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama