Wycieczki z Izraela pod uzbrojoną ochroną. Paweł Jabłoński w "Gościu Wydarzeń": Były agresywne zachowania

W środę wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński opublikował serię tweetów dotyczących izraelskich wycieczek do Polski i sposobu ich organizacji.

Pisał m.in., że ich "dotychczasowa formuła wyjazdów wymaga zmian z uwagi na systematycznie generowane problemy (...), co negatywnie wpływa na stosunki między naszymi krajami i narodami".

W czwartkowym "Gościu Wydarzeń" Jabłoński zapewnił, że "nie ma mowy o wojnie dyplomatycznej czy jakiejkolwiek innej" z Izraelem. - Ta sprawa nie jest nowa, rozmowy prowadzimy miesięcy - przekazał.

Jak wyjaśnił, wspomniana "dotychczasowa formuła" wycieczek z Izraela wiązała się z "niepożądanymi zachowaniami". Wymienił, że chodzi m.in. o "agresywne działania" uzbrojonych ochroniarzy wobec przechodniów czy "spychaniem innych grup zwiedzających miejsca pamięci".

- Sam fakt, że osoby z bronią towarzyszą wycieczkom, wzbudza w ich uczestnikach wrażenie, iż Polska jest niebezpiecznym miejscem. Przyjezdnym nic nie groziło, a taka sytuacja buduje negatywny obraz naszego kraju - ocenił wiceminister w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Dodano: Czwartek, 16 czerwca (21:26)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama