Michał Woś w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości, był gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Woś o tempie prac nad ustawą degradacyjną: Są pewne ustawy, które wymagają tego, aby procedować je szybko

"To symboliczny dzień, symboliczna chwila i na pewno bardzo ważna ustawa. Są pewne ustawy, które wymagają tego, żeby przeprocedować je szybko, ale jednocześnie, aby zwracać uwagę też na szczegóły legislacyjne" - tak o tempie prac nad ustawą degradacyjną, która do Sejmu trafiła 1 marca, mówił dziś w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Michał Woś.

Dopytywany przez Marcina Zaborskiego o to, co znaczy zapis w dokumencie "działania sprzeczne z racją stanu", wiceminister sprawiedliwości stwierdził: "To jest pytanie do organu, który będzie tę ustawę stosował, nie jest nią minister sprawiedliwości". I wyjaśnił: „Każdy przepis jest w jakiejś mierze ocenny. Można oczekiwać, żeby tam wprost wypunktować kogo i w jaki sposób degradujemy, ale nie każdy przypadek jest czarno-biały".

O zapowiedzianym przez premiera "odchudzaniu rządu", gość RMF FM powiedział, że jeśli będzie taka potrzeba, to wiceministrowie w resorcie sprawiedliwości będą decydowali między sobą, kto odejdzie. "Wszyscy jesteśmy sługami państwa zawsze do dyspozycji" - podkreślił. O liczbie stu wiceministrów w całym rządzie Woś powiedział: "Proszę zwrócić uwagę na skalę zmian, skalę reform. Konkretne dane ministerstwa sprawiedliwości: my w ciągu roku przygotowaliśmy więcej ustaw niż rząd PO-PSL w ciągu całej kadencji".
Dodano: Wtorek, 6 marca 2018 (18:50)
Źródło: RMF

Reklama