Wiceszef MSZ ma ofertę dla Łukaszenki. "Można to zrobić w bardzo prosty sposób"

Przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do wypowiedzi dyktatora z Mińska, który w trakcie briefingu prasowego stwierdził, że polecił premierowi Białorusi i ministrowi spraw zagranicznych, by ci podjęli dialog z Polską w celu szybkiej poprawy stosunków.

Jak określił to satrapa należy doprowadzić do "utworzenia planu dobrego sąsiedztwa".

Zdaniem Pawła Jabłońskiego taki komunikat wysłany do Polski jest ważny, jednak spełnione muszą zostać podstawowe warunki, by móc rozmawiać.

- Jeżeli Łukaszenka chce rzeczywiście poprawy stosunków z Polską to może zrobić to w bardzo prosty sposób. Mogę tę ofertę w tej chwili przedstawić: przestańcie atakować naszą granicę, wypuśćcie z więzień Andrzeja Poczybuta i ponad tysiąc więźniów politycznych i nie prowadźcie więcej tej kampanii nienawiści, ataków, tej wojny hybrydowej, którą prowadzicie przeciwko Polsce - stwierdził.

Według wiceministra spraw zagranicznych, to nie Polska była stroną, która doprowadziła do tak złych relacji pomiędzy krajami.

- To są działania, które zależą tylko i wyłącznie od Białorusi. My nie mamy wobec Białorusi wrogich zamiarów i nigdy ich nie mieliśmy. My chcemy być bezpieczni, nie chcemy być atakowani. Nie mamy zamiaru kogokolwiek atakować - podkreślił.
Dodano: Piątek, 11 sierpnia (20:43)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama