Wagnerowcy na Białorusi. Żaryn: Jesteśmy przygotowani na prowokacje na granicy

"Wagnerowcy domagają się wycieczki do Warszawy i Rzeszowa" - powiedział Aleksandr Łukaszenka. Centrum Narodowego Oporu przekazało, że Grupa Wagnera szuka rekrutów na Białorusi. Najemnicy mają rzekomo wyrazić gotowość do działań w państwach graniczących z Białorusią. Do sprawy odniósł się Stanisław Żaryn w "Gościu Wydarzeń".

- Traktujemy kwestie bezpieczeństwa poważnie, a nowe zagrożenia płynące z obecności wagnerowców są na bieżąco analizowane. Wiemy, że są na Białorusi, gdzie dokładnie są i co w tej chwili robią - powiedział Stanisław Żaryn w programie "Gość Wydarzeń".

- Należy zakładać, że wagnerowcy nie pojechali tam na żaden turnus do sanatorium tylko, że będą realnie wykorzystywani do czegoś. Jednym ze scenariuszy, który musimy zakładać jest to, że będą wykorzystywani do walki hybrydowej przeciwko Polsce - przekazał.

Jednak dodał, że należy zachować spokój i nie wzbudzać niepotrzebnej paniki "Chciałabym zaapelować o zimną krew i spokojną głowę". Podkreślił, że Polskie służby są przygotowane na różnego rodzaju prowokacje.
Dodano: Czwartek, 27 lipca (20:30)
Źródło: Polsat News- Polsat News
Reklama