Dwudziesta rocznica ataków na WTC. Wspomnienia uczestników tamtych tragicznych wydarzeń

11 września 2001 roku, w najtragiczniejszych atakach terrorystycznych w historii USA, w Nowym Jorku, pod Waszyngtonem i w Shanksville w Pensylwanii zginęło prawie 3 tys. osób. Ponad drugie tyle zostało rannych. Korespondentka Polsat News, Magda Sakowska rozmawiała z tymi, którzy w tym tragicznym dniu nieśli pomoc ofiarom, z tymi, którzy stracili bliskie osoby i z tymi, którzy przeżyli.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

W zamachu na WTC zginął jej mąż. "Próbowałam się do niego dodzwonić. Potem wiele miesięcy na niego czekałam"

Urszula Szurkowska w atakach terrorystycznych na World Trade Center w 2001 roku straciła męża. Norbert Szurkowski (syn polskiej legendy kolarstwa Ryszarda Szurkowskiego) zginął w wieży północnej. Jego ciała nigdy nie znaleziono. Miał tylko symboliczny pogrzeb.

- Wiele miesięcy czekałam na niego. Jego buty stały w kuchni. Jak urodziłam Klaudię i wróciłam z nią do domu, w pierwszą noc obudziła się - jak to noworodek - w środku nocy. Wstałam, żeby dać jej butelkę i w cieniu dużego pokoju zobaczyłam Norberta siedzącego przy kominku, patrzącego na mnie. Po kilku sekundach wstał i odszedł i w tym momencie wiedziałam, że następnym razem, jak go zobaczę, to będzie już na tym innym świecie - wspominała w rozmowie z Magdą Sakowską, Urszula Szurkowska.
Dodano: Sobota, 11 września (05:00)
Źródło: Magda Sakowska- Polsat News

Reklama