Uważaj! Zmęczenie to jedna z przyczyn wypadków

Aż 92 procent Polaków stwierdza, że zmęczenie podczas jazdy jest istotną przyczyną wypadków na drodze. Co drugi Polak przyznaje, że był zmuszony do przerwania jazdy samochodem z powodu zmęczenia. Mimo to, w trasie zatrzymujemy się rzadko i na krótko.

- Światowe badania pokazują, że zmęczony kierowca może zapaść na 3 sekundy w mikrosen. Przy prędkości 110 km/h może nieświadomie przejechać w tym czasie aż 100 metrów – mówi Natalia Kuszwara z biura prasowego Kongsberg Automotive Pruszków.

Niemalże 70 proc. respondentów badania najczęściej podróżuje w towarzystwie członka rodziny. Ponad ¾ z nich stanowią kobiety. Na pytanie, jak często robią przerwy w czasie długiej jazdy, blisko połowa badanych wskazała, że robi je rzadziej niż co 3 godziny. Tylko co dziesiąta osoba przyznała, że zatrzymuje się już po pierwszej godzinie jazdy samochodem. Co czwarty badany planuje postój w połowie trasy wyznaczonej do pokonania, a jedynie 5 procent przyznaje, że może jechać cały dzień lub całą noc i nie odczuwa zmęczenia.
Dodano: Czwartek, 14 lipca 2016 (10:00)
Źródło: newsrm.tv- newsrm.tv
Więcej na temat:zmęczenie | wypadek

Reklama