Uwaga na głuche telefony!

Coraz częściej polscy abonenci otrzymują tzw. głuche telefony z krajów afrykańskich. - Najczęściej są to kraje, których numery kierunkowe łudząco przypominają nasze numery kierunkowe krajowe - powiedziała dyrektor detalicznego rynku telekomunikacyjnego Urzędu Komunikacji Renata Piwowarska. Ile może kosztować nawet minuta połączenia? - Użytkownik, który nie zgadza się z rozliczeniem powinien zgłosić reklamację do swojego operatora - zaznaczyła Piwowarska. Czy wiadomo, kto wykonuje takie połączenia? (Dzień Dobry TVN/x-news)

Uważaj na te numery. Nawet 50 zł za minutę!

Mechanizm wyłudzenia pieniędzy za pośrednictwem połączenia telefonicznego polega na kierowaniu numerów z krajów egzotycznych wprost na nasze telefony. Co ciekawe i zarazem bardzo złudne, numery te zaczynają się niemal identycznie, jak kierunkowe polskich miast. – Jest to ciąg cyfr, dlatego musimy zwracać szczególną uwagę na długość numeru – uczula Renata Piwowarska, dyrektor detalicznego rynku telekomunikacyjnego Urzędu Komunikacji.

Istotne jest również to, że my, jako użytkownicy, nie mamy szansy odebrać podejrzanego telefonu, ponieważ są to jedynie krótkie sygnały. Problem pojawia się w momencie oddzwaniania.

NA TE NUMERY ZWRÓĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ!

+232 (Sierra Leone)

+243 (Republika Kongo)

+225 (Wybrzeże Kości Słoniowej)

+252 (Somalia)

Minuta połączenia z takim numerem może nas kosztować nawet 50 złotych! (Dzień Dobry TVN/x-news)
Dodano: Piątek, 15 stycznia 2016 (13:22)
Więcej na temat:ceny za połączenia

Reklama