Uwaga! TVN: Wieżowiec bez windy. Część lokatorów jest uwięziona w mieszkaniach

Czy można żyć w wieżowcu bez windy? Na taką próbę wystawiła swoich mieszkańców spółdzielnia mieszkaniowa „Bałtyk” z Gdyni. Efekt? Część mieszkańców jest uwięziona, reszta przeżywa codzienną gehennę.

Spółdzielnia mieszkaniowa "Bałtyk" w Gdyni świętuje swoje 60-lecie. Jednak nie wszyscy spółdzielcy mają powody do zadowolenia.

Mieszkańcy jednego z 10-piętrowych bloków są zmuszeni do wspinania się po schodach, ponieważ jedyna w tym budynku winda stoi zepsuta. Ludzie są zirytowani brakiem informacji o terminie naprawy dźwigu.

- W tej sytuacji niektórzy sąsiedzi powystawiali krzesła. Dzięki temu możemy odpocząć w drodze do swoich mieszkań – opowiada jedna z lokatorek. - Co dwa piętra muszę odpoczywać. Boję się, że przez nich dostanę trzeciego zawału – dodaje jeden z lokatorów.

Ludzie starają się radzić sobie, mimo przeciwności losu. - W jednym biodrze mam protezę, drugie jest do operacji. Mimo wszystko, codziennie chodzę po zakupy – słyszymy od jednej z mieszkanek. - Powinnam chodzić przy chodziku, ale kto go będzie z ósmego piętra znosić i wnosić? – pyta zirytowana lokatorka.
Dodano: Czwartek, 11 lipca (12:27)
Więcej na temat:'Uwaga' TVN

Reklama