Kraków gotowy na ŚDM? O tym trzeba pamiętać

Światowe Dni Młodzieży to jedno z największych wydarzeń, jakie organizuje Kraków. Jak uczula Piotr Hamarnik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, należy wówczas pamiętać, że miasto w początkowych dniach przyjmie od ośmiu tysięcy do około półtora miliona gości. Zdaniem przedstawiciela miejskiej jednostki, wobec takiej liczby turystów niemożliwością jest, by Kraków funkcjonował tak, jak na co dzień. Jakich utrudnień należy się spodziewać? Jak posługiwać się identyfikatorem, a czym do pracy będą dojeżdżać urzędnicy? Zobaczcie naszą rozmowę z przedstawicielem ZIKiT-u.

Tutaj nie wjedziesz. Oto główne utrudnienia

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotował szereg zmian w organizacji ruchu. Jak zapewnia Piotr Hamarnik, przedstawiciele miejskiej jednostki skonstruowali je w taki sposób, aby po Krakowie mogli poruszać się zarówno pielgrzymi, jak i mieszkańcy, także okolicznych miejscowości.

- Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej, która będzie znacznie wzmocniona na czas Światowych Dni Młodzieży - apeluje do mieszkańców Piotr Hamarnik. - Przygotowaliśmy również specjalny bilet za 15 złotych, dzięki któremu można się poruszać pomiędzy 26 a 31 lipca każdym środkiem lokomocji komunikacji miejskiej - dodaje.

Głównymi strefami ograniczonego ruchu będą okolice Błoń i Łagiewnik. To właśnie tam odbędzie się szereg uroczystości, dlatego wjazd samochodem będzie niemożliwy. - W tych miejscach należy spodziewać się dużego ruchu pieszego - informuje przedstawiciel miejskiej jednostki.
Dodano: Piątek, 22 lipca 2016 (08:47)
Źródło: INTERIA.TV- Interia.tv

Reklama