Trzaskowski w "Gościu Wydarzeń" o sprzęcie dla Ukrainy: Łamane są kolejne tabu

Rafał Trzaskowski pytany przez prowadzącego Bogdana Rymanowskiego o to, czy Polska powinna przekazać Ukrainie samoloty F16, powiedział, że "łamane są kolejne tabu".
- Jeszcze niedawno wydawało się, że Europa w ogóle nie będzie chciała wysyłać ciężkiego sprzętu na Ukrainę, a o tym Polska mówiła jednym głosem - potem czołgi, też byliśmy pierwsi i pan prezydent Duda, który to deklarował. Teraz jest dyskusja o samolotach. (...) Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy razem z Europejczykami i Amerykanami niedługo byli gotowi nawet do podejmowania takich decyzji - dodał prezydent Warszawy.

Odnosząc się do sporu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Radosławem Sikorskim i przeprosin w formie wpłaty 50 tys. zł na rzecz Ukraińskich Sił Zbrojnych wiceprzewodniczący PO ocenił, że "dobrze, iż fałszywe oskarżenia nie mogą być rzucane na wiatr".

- Wszyscy wiemy, że został pomówiony przez Jarosława Kaczyńskiego, Kaczyński symbolicznie podniósł za nią odpowiedzialność i wpłacił pieniądze na szczytny cel. Wszyscy powinni być zadowoleni - dodał w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News.
Dodano: Wtorek, 31 stycznia (20:34)
Źródło: Polsat News- Polsat News
Reklama