To jest naprawdę pyszne! Ale nigdy nie łącz tych produktów

Każdy z nas lubi jeść smacznie i zdrowo. I o ile niektóre połączenia produktów rzeczywiście są przepyszne, to niekoniecznie zdrowe. Warzywa, ryby, nabiał – których produktów podczas posiłków nie powinniście ze sobą łączyć? Zobaczcie nasze zestawienie!

Połączenie zakazane, znane niemal wszystkim – ogórek plus pomidor. Nie jedz tych warzyw razem. Zielony ogórek ma w składzie enzym, który w całości utleni zawartą w pomidorze, bardzo cenną dla naszego, zdrowia witaminę C. Ogórek zabije też witaminy zawarte w papryce, cebuli czy sałacie.

Kanapka z twarogiem i pomidorem? To bez sensu. Połączenie tych produktów jest bardzo smaczne, ale niezdrowe. Pomidor zawiera silnie działające kwasy, które w reakcji z wapniem zawartym w białym serze wytworzą nierozpuszczalne kryształki. Są one groźne dla zdrowia, ponieważ odkładają się w stawach, powodując ból podczas poruszania się, a w przyszłości mogą prowadzić do poważnej choroby stawów!

Brokuły, kalafior, brukselka – tych warzyw nie łącz z rybami. Zarówno ryby, jak i owoce morza są bogate w jod. Jeśli połączysz je z warzywami kapustnymi, uniemożliwią wchłanianie tego ważnego dla zdrowia pierwiastka.

Do ryby nie dodawaj także olejów – przede wszystkim słonecznikowego lub kukurydzianego, które zawierają największą ilość kwasów omega-6. I o ile są one potrzebne naszemu organizmowi, to w połączeniu z kwasami omega-3, zawartymi w rybie, zredukują jej zdrowotne właściwości. Dlatego radzimy – unikaj smażenia. Rybę jedz gotowaną na parze lub grillowaną.
Dodano: Środa, 25 maja 2016 (13:31)
Źródło: INTERIA.TV- Interia.tv
Więcej na temat:jedzenie

Reklama