Tego się słuchało

„Tego się słuchało” to program muzyczny przygotowany przez radio RMF FM. Każdy odcinek zabierze nas w muzyczną podróż w czasie, która zaczyna się w 1991. Na sentymentalną wycieczkę zaprasza Jacek Tomkowicz.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

"Tego się słuchało - 1995"

Rok 1995 zapisał się w naszej pamięci kilkoma istotnymi wydarzeniami. Właśnie wtedy ruszyła pierwsza edycja przystanku Woodstock, a Aleksander Kwaśniewski został prezydentem Polski! Na ekranach kin możemy podziwiać piękną Izabellę Scorupco, która wystąpiła u boku Pierce Brosnana w kolejnej części „Bonda”. Najmłodsi widzowie przenieśli się natomiast do świata zabawek Andy'ego dzięki bijącej rekordy popularności animacji „Toy Story”.

Równie wiele działo się wówczas w muzyce. Właśnie wtedy na polskim rynku muzycznym pojawia się płyta Liroya z kultowymi utworami „Scyzoryk” i „Scoobiedoo Ya”. Co jeszcze króluje na listach przebojów? Mamy tu największe światowe gwiazdy: U2, Ace of Base, Michael Jackson, Tina Turner czy Shaggy. Świetnie sobie radzą tez Polacy, którzy okupują czołówkę listy: Varius Manx, Kasia Kowalska i Formacja Nieżywych Schabuff.
Dodano: Wtorek, 5 maja 2015 (17:05)
Źródło: RMF- RMF
Więcej na temat:Tego się słuchało | RMF FM

Reklama