Tajemnice myśliwca F-35

F-35 jest myśliwcem piątej generacji, od jego pierwszego lotu minęło 15 lat, jednak wciąż wzbudza zachwyt wśród pilotów. Billie Flynn, starszy pilot doświadczalny Lockheed Martin w programach F-35 i F-16, przelatał w nim wiele godzin. Uważa, że główną zaletą F-35 jest jego system stealth VLO, który czyni myśliwiec praktycznie niewykrywalnym dla radarów wroga.

Pojawiają się głosy, że F-35 to ostatni myśliwiec załogowy. Jaka przyszłość czeka pilotów? – Nie wyobrażam sobie przyszłości bez pilotów, jeszcze przez wiele lat – mówi Billie Flynn. – Jako dowódca jednostki Kanadyjskich Sił Powietrznych w Kosowie w 1999 roku, doświadczyłem tego, że pilot po prostu musi być w kabinie. Decyzje muszą być podejmowane w ułamku sekundy. Dysponujemy olbrzymim, zabójczym potencjałem, dlatego nie sądzę, żeby piloci zostali zastąpieni maszynami.

Do tej pory wyprodukowano 150 myśliwców F-35. Poza siłami powietrznymi Stanów Zjednoczonych, są w posiadaniu Norwegii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Holandii. Do 2020 w eksploatacji ma znajdować się 650 tego typu samolotów.
Dodano: Piątek, 28 sierpnia 2015 (15:00)
Źródło: newsrm.tv- newsrm.tv

Reklama