Tadeusz Cymański o głosowaniu w sprawie LEX TVN: Głosuję w imię dyscypliny, przełykam żabki

Lex Tvn? "To jest wątpliwa i nieroztropna rzecz, że ta sprawa została przyjęta w Sejmie" - tak gość Roberta Mazurka w RMF FM, poseł Tadeusz Cymański komentuje przyjęcia w ubiegłym tygodniu przez Sejm - ustawy Lex TVN. Na pytanie: to po co pan głosował, poseł odpowiada: człowiek ma do wyboru być sobą, ale mamy kruchą większość. "To jest jak na froncie. Głosuję w imię dyscypliny, przełykam żabki". Tadeusz Cymański pytany, czy prezydent powinien zawetować ustawę, odpowiada: nie jestem przeciw.
"To nie Święty Mikołaj. To coś przeciwnego. Może być gorzej. Na wszystko trzeba patrzeć na trzeźwo i na chłodno" - tak gość Porannej rozmowy w RMF FM Tadeusz Cymański komentuje podwyżki cen prądu i gazu. "Mamy nadzieję, że nie pójdzie to w stronę spirali cenowo-płacowej. Nie jest wykluczone, że będą dalsze mechanizmy ochronne dla najbardziej potrzebujących" - zaznacza.
"Nie ma co udawać , ukrywać. Wiele rzeczy się sprzęgło: jest inflacja, która uderza we wszystkich - mówi Tadeusz Cymański. "Ja za bardzo nawet nie chce się tym interesować. Kto mało wie, śpi spokojnie" tak poseł odpowiada na pytanie o powołanie posłanki PiS Małgorzaty Janowskiej na stanowisko dyrektora ekonomiczno-finansowego Elektrowni Bełchatów.
"Nie jesteśmy zakonem, jesteśmy ludźmi. Ja nie twierdzę, że u nas nie ma negatywnych zjawisk" - stwierdza poranny gość RMF FM.
Dodano: Poniedziałek, 20 grudnia 2021 (10:31)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama