Szukasz pomysłu na wakacje? Wybierz rejs katamaranem

Wylegiwanie się całymi dniami na plaży? Długie górskie spacery? A czemu by tym razem nie spróbować czegoś nowego? Swój urlop możesz spędzić również inaczej – żeglując. Z roku na rok przekonuje się do tego coraz więcej polskich turystów.

Latem najczęściej wyjeżdżamy żeglować do Chorwacji i Grecji, w dalszej kolejności do Włoch oraz Hiszpanii. W zimie największe zainteresowanie wzbudzają u nas Karaiby, Seszele i Tajlandia.

– Po ciepłych wodach pływamy na jachtach jednokadłubowych lub katamaranach. Szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza katamarany. Są to niesamowicie wygodne jednostki, które standardami przypominają hotele. Dostarczają może mniej radości typowym żeglarzom, ale świetnie sprawdzają się podczas rodzinnych rejsów, kiedy zależy nam na wspólnym wypoczynku – mówi Maciej Olszewski z firmy Blue Sails.

Aby móc kierować jachtem, potrzebujemy patentu żeglarskiego. Jeśli nie mamy uprawnień, oprócz jachtu będziemy musieli wynająć skippera. Poprowadzi on dla nas statek i zajmie się sprawami technicznymi, a ponadto do pewnego stopnia wcieli się w rolę przewodnika.
Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 (14:44)
Źródło: Infowire.pl- infoWire.pl
Więcej na temat:wakacje 2016 | rejsy | żaglówka

Reklama