Szrot o wybuchu w Doniecku: Nie trzeba czekać z oceną czy jest to prowokacja

"Z oceną czy to jest prowokacja, moim zdaniem, nie trzeba czekać. Eskalacja tej sytuacji to jest ostatnia rzecz, którą Ukraina by zakładała" – tak Paweł Szrot w Popołudniowej rozmowie w RMF FM wypowiedział się na temat eksplozji samochodu, do której doszło wieczorem w Doniecku. "To, do czego doszło jest bardzo poważne i na pewno będziemy obserwować tę sytuację. To, co się dzieje na wschodniej Ukrainie to nie jest pierwsza prowokacja. Mamy do czynienia od paru dni ze wzmożeniem ostrzału na tzw. linii frontowej" – poinformował szef gabinetu prezydenta.

Liczę na to, ze wszystkie partie, które czują się odpowiedzialne za bezpieczeństwo Polski, za jej sytuację i za dobry wymiar sprawiedliwości ten projekt poprą” – mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta.

Zdaniem Szrota opinia prezydenta na temat nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym jest „jednoznaczna”: Optymalne są rozwiązania, które przewiduje projekt przedstawiony przez pana prezydenta, czyli likwidacja Izby Dyscyplinarnej i zastąpienie jej Izbą Odpowiedzialności Zawodowej. Powoływaną w zupełnie inny sposób. To jest rozwiązanie, które prezydent będzie promował” – mówił Szrot.

Marek Tejchman pytał swojego gościa również o projekt zgłoszony przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, a firmowany przez Marka Asta: „Nie do końca rozumiem zapisy tego projektu, nie do końca rozumiem jego formę” – mówił szef gabinetu prezydenta. „Czy są one możliwe do połączenia w jakiś sensowny sposób, teraz nie będę tego deklarował” – dodał.
Dodano: Piątek, 18 lutego (22:08)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama