Sylwia Spurek w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Sylwia Spurek, Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania, była gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie RMF FM.

Sylwia Spurek o przepisach dotyczących publicznego propagowania nienawiści

"To są bardzo niedookreślone przepisy i one wywołują dużo wątpliwości interpretacyjnych. Jest kłopot w przepisach" - tak o przepisach dotyczących publicznego propagowania nienawiści i nawoływania do niej mówiła w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Sylwia Spurek. Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich podkreśliła, że zgłaszalność tego typu przestępstw wzrasta, ale liczba skazań za nie - maleje. "Nie wiem, co się dzieje w ramach postępowania" - mówiła Spurek.
Gość Marcina Zaborskiego odniósł się także do pomysłu SLD, aby zaostrzyć kary za przestępstwa związane z nienawiścią. "Państwo może kształtować swoją politykę karną w taki sposób, że zaostrzymy kary, ale czy to zwiększy wykrywalność? Czy to zwiększy zgłaszalność? W mojej ocenie nie. My musimy najpierw pokazać ludziom, że państwo z całą swoją stanowczością wkracza ze swoimi narzędziami tam, gdzie dzieje się ta krzywda" - wyjaśniła zastępczyni RPO.
Dodano: Poniedziałek, 22 stycznia 2018 (19:14)
Źródło: RMF

Reklama