Sroka: Postępowanie w sprawie wyborów kopertowych powinno zostać przeprowadzone

„Wydaje mi się, że zarzuty, które stawia Najwyższa Izba Kontroli (w sprawie wyborów kopertowych), wskazują na to, że takie postępowanie powinno zostać przeprowadzone” – mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka. Pytana o słowa Zbigniewa Ziobry, który w tej sprawie bronił Mateusza Morawieckiego, powiedziała, że jako minister sprawiedliwości „ocenia sytuację z perspektywy politycznej”. „A oceny pod kątem prawnym będzie dokonywał prokurator, na którego biurko trafi to właśnie zawiadomienie” – powiedziała Sroka.
Magdalena Sroka była także pytana o kandydata Porozumienia na Rzecznika Praw Obywatelskich - prof. Marka Konopczyńskiego. Zaznaczyła, że nie jest to kandydat Zjednoczonej Prawicy.
Zgodnie z umową pana Jarosława Gowina i pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego Porozumienie miało prawo taką kandydaturę przedstawić - powiedziała.
Chciałabym, żebyśmy przekonali, by większość parlamentarna uznała, że nasz kandydat jest osobą niepolityczną, nie jest czynnym politykiem i jest dobrym kandydatem na RPO - podkreśliła.
Dodano: Środa, 26 maja 2021 (21:47)
Źródło: RMF FM- RMF
Reklama