"O! Mamo" - program nie tylko o dzieciach

Dziecko to radość, ale także wyzwanie. I to na długie lata. I na wielu płaszczyznach. Dlatego powstał ten program. Żeby rozmawiać. Nie tylko o dzieciach.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Śpisz z dzieckiem? To może cię zaskoczyć

Spanie z dzieckiem to jeden z tematów, który dzieli rodziców. Jedni nie mają nic przeciwko, inni są stanowczo na nie, a życie i tak pisze swoje scenariusze.

Jakiś czas temu świat obiegła informacja, że niejaki Nils Bergman – doktor z uniwersytetu w Kapsztadzie w RPA – twierdzi, że dziecko powinno spać z mamą co najmniej do 3., a nawet 4. roku życia.

To właśnie podczas wspólnego spania rodzi się wyjątkowa więź, która ponoć pomaga w rozwiązywaniu późniejszych problemów wychowawczych. Poza tym, dzieci są wtedy mniej narażone na stresy, śpią dłużej i spokojniej.

Jest jeszcze jeden plus: podobno spanie z dzieckiem wzmacnia jego odporność. Przyzwyczaja się ono bowiem do niektórych szczepów bakterii i w rezultacie rzadziej choruje.

Decyzję co do wspólnego lub osobnego spania, zostawiam rodzicom. Jeśli jednak chcecie lub musicie spać z maluchem, to pamiętajcie o kilku zasadach. Są one szczególnie ważne, gdy śpimy z niemowlakiem.
Dodano: Wtorek, 17 kwietnia 2018 (06:20)
Źródło: Dominika Rzepka-Borys- Interia.tv
Więcej na temat:O! Mamo
Reklama