Paweł Soloch w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, był gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

Soloch: Bojkot mundialu w Rosji? Będziemy tę sprawę konsultować z sojusznikami

„Jesteśmy gotowi na spotkanie, jeśli do niego dojdzie” - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, pytany o możliwą wizytę Angeli Merkel w Polsce, do której miałoby dojść już w poniedziałek. „Jeżeli do tej wizyty dojdzie, pan prezydent będzie się chciał spotkać z panią kanclerz” - dodał. Zastrzegł jednak, że wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia wizyty.

Soloch, pytany przez Marcina Zaborskiego o odwołany kilkanaście miesięcy temu szczyt Trójkąta Weimarskiego, powiedział: „Temat Trójkąta nie jest zawieszony (…). Najpierw we Francji były wybory, potem w Niemczech. Miejmy nadzieję, że Trójkąt Weimarski wznowi działanie. Strona polska tego chce i mamy też pozytywny sygnał ze strony Niemiec, a Francuzi nie mówią ‘nie’”.

Gość rozmowy odniósł się także do sprawy ataku na byłego szpiega Siergieja Skripala. „Nie ulega wątpliwości, że dla nas wiarygodne jest stanowisko władz brytyjskich” - mówił, po czym dodał: „Nie mamy żadnych podstaw, żeby nie wierzyć Brytyjczykom”. Czy po ataku na Skripala dojdzie do bojkotu piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, jak sugerują niemieckie gazety? „W tych kwestiach na pewno będziemy się konsultowali w pierwszym rzędzie z Wielką Brytanią, w dalszej kolejności - z naszymi sojusznikami” - odpowiedział Paweł Soloch.
Dodano: Czwartek, 15 marca 2018 (19:01)
Źródło: RMF

Reklama