Sikorski: Ci, co głosowali za „Lex TVN”, są zdrajcami

Ci ludzie, którzy dają się przekupywać stanowiskami państwowymi za głosowanie wedle myśli Kaczyńskiego, są zdrajcami swojego ślubowania poselskiego. Bo oni ślubowali służyć narodowi, Polsce, konstytucji a nie Kaczyńskiemu – komentował w rozmowie w samo południe wczorajsze przegłosowanie w Sejmie „Lex TVN” Radosław Sikorski, eurodeputowany PO.
Zdaniem naszego gościa takie zachowania znamy już z historii: „Uczyliśmy się w szkole o jurgieltnikach, to znaczy tych, którzy zrywali Sejmy za pieniądze albo głosowali za pieniądze, i wiemy do czego to doprowadziło. Doprowadziło to do rozbiorów Polski” – przypomina.
Jego zdaniem taka postawa może znacząco wpłynąć na postrzeganie Polski za granicą: „Polska, która jeszcze parę lat temu była najbliższym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w rozprzestrzenianiu demokracji, w promowaniu praworządności. I to myśmy się z Amerykanami naradzali na kogo nałożyć sankcje. A teraz Polska, członek NATO, członek Unii Europejskiej, ma być, jej politycy, nie za darmo, nie bez powodu, ale mają być celem amerykańskich sankcji. Gdzie ci ludzie zabrnęli?” – pytał.
Dodano: Czwartek, 12 sierpnia 2021 (15:44)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama