Sienkiewicz w "Gościu Wydarzeń" o migrantach: Frontex podjął się przewiezienia tych 1,5 tysiąca. osób z powrotem do Iraku

- Był to poważny kryzys, który chyba był częścią rosyjskiego planu destabilizacji tej części Europy - stwierdził Bartłomiej Sienkiewicz, mówiąc o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.
- Incydenty wciąż są, jednakże Frontex podjął się przewiezienia tych 1,5 tys. osób z powrotem do Iraku. Wiemy też, że Łukaszenka rozpoczął powrotne loty tych 5 tys. pozostałych migrantów i wiadomo, że wycofał te zgrupowania migrantów przy granicy - wyliczał Bartłomiej Sienkiewicz.
Zdaniem posła PO, to dzięki telefonom Emmanuela Macrona i Angeli Merkel do Putina i Łukaszenki, udało się zakończyć ten kryzys.
- Politycy europejscy w imię całości UE i jej bezpieczeństwa, zakończyli ten kryzys - stwierdził PO w rozmowie z Marcinem Fijołkiem.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-11-20/bartlomiej-sienkiewicz-w-gosciu-wydarzen-transmisja-od-1920/
Dodano: Niedziela, 21 listopada 2021 (13:02)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama