Sellin o proteście w Sejmie: Skupiamy się na rozwiązywaniu problemów czy analizowaniu wyścigów?

"Rząd był mocno reprezentowany, jeśli chodzi o rozmowy z osobami protestującymi w Sejmie" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM wiceminister kultury Jarosław Sellin. "Na czym my się tutaj skupiamy: czy na realnym rozwiązywaniu problemów tych ludzi pokrzywdzonych przez życie, przez los, którym naprawdę realnie trzeba pomóc i to robimy czy skupiamy się na analizowaniu wyścigów, kto do nich dociera?" - pytał. "Będą nowe propozycje o charakterze finansowym i będą też propozycje związane z daniną solidarnościową, która umożliwi nam pozyskanie dodatkowych środków na pomoc tej grupie społecznej" - zapowiedział gość Marcina Zaborskiego. "Jutro rano o godz. 8:30 zbiera się Komitet Społeczny Rady Ministrów, czyli taki "wicerząd", który kolejne propozycje dla tych ludzi będzie wypracowywał po to, żeby jutro, na posiedzeniu rządu te decyzje przyjąć" - sprecyzował. Pytany o zwrot rządowych nagród Sellin przyznał: "Poradziłem sobie z tym problemem. Przekazałem na Caritas Archidiecezji Gdańskiej 34 tys. złotych". "Poinformowałem o tym poprzez wysłanie odpowiedniego skanu dokumentu udowadniającego ten przelew do kancelarii premiera" - dodał.

„Myślę, że pan Paweł Pawlikowski jest raczej zwolennikiem wolności, wolności słowa. Nie wiem, dlaczego obraża się na to, że jakaś debata się toczy” – w ten sposób wiceminister kultury Jarosław Sellin odniósł się do oświadczenia reżysera po pokazie jego filmu w Cannes. W rządowej telewizji TVP, jak i w instytucjach kultury polskiej za granicą, istnieje lista niepożądanych, niewystarczająco patriotycznych artystów, na której wraz z wieloma wybitnymi kolegami – figuruję – napisał artysta. Czy polityki PiS wybierze się do kina na „Zimną Wojnę” – najnowszą produkcję Pawlikowskiego? „Bardzo chętnie, słyszę dobre recenzje tego filmu” – zadeklarował.

W internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM nasz gość odpowiadał na pytania o losy ustawy dekoncentracyjnej. „Leży (gotowa w ministerstwie – red.) i czekamy na de
Dodano: Poniedziałek, 14 maja 2018 (18:55)
Źródło: RMF
Więcej na temat:Jarosław Sellin

Reklama