Sędziowie na urodzinach KOD-u. Kropiwnicki: Jeżeli uważali, że warto, proszę bardzo

„Każdy sędzia jest również obywatelem i może brać udział w zgromadzeniach publicznych, w różnych uroczystościach” – tak udział części sędziów w szóstych urodzinach Komitetu Obrony Demokracji skomentował w Porannej rozmowie w RMF FM Robert Kropiwnicki. „Jeżeli uważali, że warto, proszę bardzo” – dodał poseł Platformy Obywatelskiej. „KOD to organizacja społeczna, która nie sprawuje władzy. To nie była impreza Platformy Obywatelskiej. Komitet Obrony Demokracji w dużej mierze broni również niezależności sądów, więc dlaczego nie mogą być na tych (urodzinach - przyp. red.) sędziowie?” – pytał polityk.
Każdy sędzia jest niezawisły i on sam podejmuje decyzję, czy iść na jakieś wydarzenie. Jeżeli oni uważają, że to nie ma wpływu na ich orzecznictwo to mogą uczestniczyć - przekonywał w Porannej rozmowie w RMF FM Robert Kropiwnicki w kontekście udziału sędziów w urodzinach Komitetu Obrony Demokracji.

Dopiero jak się mleko rozlało to nasz rząd jest bardzo mądry. Nasz minister spraw zagranicznych przespał sprawę - tak działania polskiego rządu w kontekście kryzysu migracyjnego ocenił poseł PO.
Cykl roboczych spotkań premiera (z zagranicznymi przywódcami - przyp. red.) moim zdaniem odbył się za późno. One się tak naprawdę powinny odbywać się w sierpniu, wrześniu, wtedy miało to dużo większy sens - dodał poseł Platformy Obywatelskiej.

„Uważam, ze jeżeli jest uprawdopodobnione przestępstwo to każdy powinien odpowiadać równo. Ta nagonka robiona przez media publiczne na Tomasza Grodzkiego w momencie kiedy on był i jest dla nich niewygodny to mam naprawdę ogromne wrażenie, że PiS robi wszystko, żeby odsunąć Grodzkiego z urzędu Marszałka. Bo uważają, że on jest dla nich przeszkodą w płynnym sprawowaniu władzy. Opozycja nie jest od tego, żeby ułatwiać sprawowanie rządów” – mówił w internetowej części Porannej rozmowy Robert Kropiwnicki, poseł Platformy Obywatelskiej. Ich zdaniem zarzuty postawione Marszałkowi Senatu są „sporem politycznym”: „Gdyby prokuratura była n
Dodano: Wtorek, 30 listopada 2021 (11:43)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama