Schody to też dekoracja. Jak je dobrać?

Są fantazyjne, lekkie, ażurowe, przestrzenne a niekiedy nawet podświetlone – tak dziś wyglądają modne schody. Stają się elementem dekoracyjnym w domu. Dziś schody kręcone i spiralne rzadko ukrywa się w holu czy rogu pomieszczenia.

- Nowością są schody kręcone na metalowej wstędze wykonanej ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo. Dekoracyjnym dodatkiem do każdych schodów są balustrady. Dobór ich zależy od rodzaju schodów i ich stylu. Do schodów tradycyjnych wybieramy zazwyczaj klasyczne drewniane balustrady. Natomiast do nowoczesnych metalowe ewentualnie szklane, które nadają wnętrzu lekkości – mówi Agata Harbat, doradca techniczny Rintal Polska.

Dziś schody kręcone i spiralne rzadko ukrywa się w holu czy rogu pomieszczenia. Tak efektowny design, tworzony przez pionowo rozłożoną powierzchnię i często nieszablonowe dodatki, zasługuje na bardziej fantazyjną lokalizację. Nierzadko więc modele instaluje się w salonie czy pomiędzy salonem a otwartą kuchnią, dzięki czemu stanowią wizualny separator oddzielający część jadalną od wypoczynkowej.

Schody kręcone są doskonałym wykończeniem niewielkiego, dwupoziomowego apartamentu czy mieszkania loftowego. Płynne, strzeliste linie oparte na konstrukcji pionowej zabierają najmniej miejsca, dając pewność, że pomieszczenie nie tylko nie traci przestrzeni, ale dodatkowo jest lepiej doświetlone.
Dodano: Środa, 2 marca 2016 (14:25)
Źródło: newsrm.tv- newsrm.tv
Więcej na temat:dekoracja wnętrz | schody

Reklama